Kongre turizmi tanıtılamıyor

Resort turizmde büyük marka değerine sahip Antalya, kongre turizminde tanınmıyor. Kongre Bürosu Genel Müdürü İnan, Antalya'nın daha çok kongre almak için tanıtıma ağırlık vermesi gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 1.4.2013
Antalya Kongre Bürosu, Mart ayının yoğun fuar takvimini Abu Dhabi'de düzenlenen GIBTM-Körfez İnsentiv, İş ve Kongre Fuarı ile sonlandırdı. Resort turizmde büyük marka değerine sahip Antalya'nın kongre turizminde yeterince tanınmadığı, yurtdışı fuarlarında daha da ortaya çıkıyor. Rusya ve Almanya'nın ardından Abu Dhabi'de de Antalya'nın daha çok kongreye ev sahipliği yapmak için tanıtımda daha çok yol kat etmesi gerektiği ortaya çıktı.

DOĞRUDAN TANITIM

Daha çok Orta Doğu ve Asya ülkelerinden katılımcıların bulunduğu dünyanın önemli fuarlarından biri olma yolunda hızla ilerleyen Abu Dhabi'de düzenlenen GIBTM fuarına Antalya Kongre Bürosu 3'üncü defa katıldı. 3 gün süren fuar boyunca Antalya Kongre Bürosu standını 30'dan fazla davetli satın almacı ve toplantı planlamacısı ziyarete etti. Firmalar Antalya ile ilgili bilgi aldı. Antalya Kongre Bürosu adına fuara katılan Sinan İnan, çok faydalı ve başarılı bir fuar geçtiğini Antalya Kongre Bürosu'nun tüm randevularının dolu olduğunu belirtti. Daha çok Ortadoğu ve Hindistan pazarından gelen İnsentiv ağırlıklı toplantı planlayıcıları ile görüştüklerini söyleyen İnan, tüm pazarlarda olduğu gibi kongre, toplantı, insentiv ve etkinlik düzenleyen gerek firmalar gerekse de onların toplantı planlayıcılarının Antalya konusunda hiçbir bilgilerinin olmadığı, Türkiye denince sadece İstanbul'u bildikleri bir kez daha görüldüğünü iletti.

DUBAİ'DEN TANITIM GEZİSİ

Sinan İnan bu ve bunun gibi Kongre ve İnsentiv fuarlarına katılımın bu nedenle çok önemli olduğu ve daha kat edecek çok yolumuz olduğunun altını çizdi. Yine Antalya ile ilgili olarak Orta Doğu pazarının gelişebilmesi için direk uçuşların öneminin bir kez daha vurgulandığını söyleyen İnan, çalışmalarının devam edeceğini, yine Mayıs ayı içerisinde Dubai Kültür ve Turizm Direktörü Sedat Gönüllüoğlu ile birlikte Orta Doğu Kongre ve İsentiv dergileri edörtlerinden oluşan bir gurup ile yine Orta Doğu pazarında faal toplantı planlayıcılarına yönelik tanıtım gezisi yapılması karalaştırıldı. Kongre Bürosu, BAKA işbirliği ile geçen ay Rusya'dan da bir grup dergi editörüne Antalya tanıtım gezisi düzenlemişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kongre turizmi tanıtılamıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN