Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 gün tiyatro konuşulacak

Hiçbir gösterisinde boş koltuk kalmayan Uluslararası Tiyatro Festivali'ne, 11 topluluk katılıyor

Giriş Tarihi: 3.4.2013
Dünyanın en fazla antik tiyatrosuna sahip kenti Antalya'nın en fazla ilgi gören sanat festivallerinden 4'üncü Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali, 7-17 Mayıs tarihleri arasında 6'sı yabancı 11 topluluğun 2'şer ya da 3'er gösterisine zemin hazırlayacak. Cumhuriyet Meydanı'ndaki açılış gösterisini gerçekleştirecek olan Kore Ulusal Tiyatrosu, 2 saatlik 'Kore'nin Sonsuz Düşleri' adlı geleneksel oyun içindeki 40 dakikalık davul şovunu sunacak. Herkese açık olan bu sahne performansının ertesi günü, gösterinin tamamı biletli olarak sahnelenecek.

GELMEMİŞ GÖSTERİLER

Haşim İşcan Kültür Merkezi'nin iki salonunda oyunların sahneleneceği festival programına, bir de Yat Limanı amfi tiyatrosunda sahnelenmeye uygun gösteri arayışına girildi. Festivale katılacak topluluklar ile sahneleyecekleri oyunlar, henüz sözleşmeleri imzalanmadığı için netleşmedi. Ancak festival yönetimi, daha önce Antalya'ya gelmemiş ülkelerin topluluklarını getirmek istiyor.

YERLİ OYUNLAR GİŞELERİNE GÖRE

Her birinin biletlerinin 10 TL'den satılacağı gösterileri, İspanya, Almanya, Romanya, Arnavutluk, Kazakistan ve Rus toplulukları ile görüşmeler, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü nezdinde yapılıyor. Ayrıca yerli oyunlar olarak da İstanbul, Ankara, Diyarbakır, İzmir ve Trabzon Devlet Tiyatrolarının sezon içindeki sahneledikleri oyunlara bakılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 gün tiyatro konuşulacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN