Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gezici sanat galerisi Antalya'yı dolaşıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gezici Sanat Galerisi, Karaalioğlu Parkı Kuşları adlı sergisini hafta içi okullarda hafta sonu ise büyük alışveriş merkezlerinde Antalyalılarla buluşturuyor.

Giriş Tarihi: 4.4.2013 14:47
Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Aralık ayında başlatılan Gezici Sanat Galerisi Projesi sanatı vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor. Gezici Sanat Galerisi, hafta içi okullara, hafta sonu alışveriş merkezlerine giderek, sanatın çeşitli dallarındaki eserleri Antalyalılarla tanıştırıyor. Antalyalılar gezici sergiler sayesinde sanatın farklı dalları hakkında bilgilendiriliyor.

ANTALYA KUŞLARI SERGİSİ LİSELERDE
Gezici Sanat Galerisi, son olarak Antalya Kent Müzesi'nin Antalya Karaalioğlu Parkı Kuşları sergisine ev sahipliği yapıyor. Hafta sonu Migros Alışveriş Merkezi'nde beğeniye sunulan sergi, hafta içi Atatürk Teknik Endüstri Meslek Lisesi ile Prof.Dr.Tuğgeneral Cevdet Demirkol-Ayhan Demirkol Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde öğrencilerle buluştu. Sergiye yoğun ilgi gösteren öğrenciler Karaalioğlu Parkı'nda yaşayan yüze yakın kuş türünün farkındalığına vardı.

KÜLTÜRLÜ NESİLLER YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya'yı kültür ve sanatın başkenti yapmayı hedeflediklerini belirterek, 'Gezici Sanat Galerisi ile kültürel ve sanatsal faaliyetleri halkımızın ayağına götürüyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak kültüre, sanata ve eğitime yatırım yapmaya devam edeceğiz. Kültüre, sanata ve eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Antalya'nın geleceği için çalışıyoruz. Sanatsal ve kültürel faaliyetlerle iç içe olan bilinçli ve özgür nesiller yetiştirmek istiyoruz' dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gezici Sanat Galerisi yıl boyunca farklı sanat dallarının değerli eserlerini Antalyalılara tanıtmaya devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gezici sanat galerisi Antalya'yı dolaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN