Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burdur'a 5 içkili bölge

Burdur Belediye Meclisi belediye mücavir alan sınırlarında 5 içkili bölge belirledi. Belirlenen bölgelerde içkili işyeri ruhsatı alınabilecek

Giriş Tarihi: 5.4.2013
Türkiye'de bir çok ilde yaşanan içkili yer ve yasaklamaların aksine Burdur'da 5 yeni içkili bölge açıldı. Burdur Belediye Meclisi'nin Nisan ayı toplantısı, Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya başkanlığında yapıldı. Mart ayı gündeminden kalan ve toplantının önemli gündem maddesi olan belediye sınırları ve mücavir alanlar içinde belirlenecek içkili yer bölgeleri, karara bağlandı.

SUSAMLIK DAHİL OLDU

Belediye'ye ait Susamlık Tesisleri ise Ak Parti ve MHP gruplarının 11 hayır oyuna karşı, CHP ve MHP gruplarının 14 evet oyuyla içkili yer bölgesine dahil edildi. Kent çıkışındaki Erenardıç Dinlenme Tesislerinin içkili yer bölgesine dahil edilmesi teklifi ise CHP grubundan bir evet oyuna karşı, Ak Parti, CHP ve MHP'nin 24 hayır oyuyla, içkili yer bölgesinden çıkarıldı. Devlet Hastanesi'ne giden Bayer Sokağının sol tarafının içkili yer bölgesine dahil edilmesi teklifi de Ak Parti ve MHP gruplarının 12 hayır oyuna karşın, CHP grubunun 13 evet oyuyla dahil edildi. Şeker Fabrikasından başlayarak, Serdaroğluf Caddesine kadar uzanan yolun içkili yer bölgesine dahil edilmesi teklifi ise yine Ak Parti ve MHP gruplarının 12 hayır oyuna karşın, CHP grubunun 13 evet oyuyla kabul edildi. Son olarak Ali Kemal Erdem Bulvarının içkili yer bölgesiolması ise CHP, Ak Parti ve MHP guruplarının 19 evet oyuyla içkili yer bölgesine dahil edilmiş oldu. Alınan kararlara göre 6 bölgeden 5'i oy çokluğu ile içkili yer bölgesine dahil edildi.

Ruhsat alınabilecek
Toplantıda, içkili yer bölgesine dahil edilmesi istenen, 6 bölgeden 5'ine bundan böyle içkili işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı verilebilecek. Bunlardan ilki, şehir merkezindeki Şehit Özpolat Caddesi oldu. Burdur Emniyet Müdürlüğü'nün, 'Güvenlik ve Asayiş Açısından Uygun Değildir' yazısına rağmen yapılan oylamada, CHP gurubu 13 evet oyu verirken, Ak Parti ve MHP gurupları 12 hayır oyları kullandı. Böylelikle Şehit Özpolat Caddesi işçili yer bölgesine dahil edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burdur'a 5 içkili bölge
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN