Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınlara gala

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu'nun kadın sorunlarını trajikomik bir dille ele alan 'Anam Bacım Avradım' adlı gösterinin galası bu akşam yapılıyor

Giriş Tarihi: 6.4.2013
Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu'nun (ABT) kadın sorunlarını trajikomik dille ele alan oyunu Anam Bacım Avradım'a, bu akşam gala gösterimi yapılıyor. Eserin yazarı İnanç Yılan'ın çocukluğunda tanık olduklarını tiyatro oyunu haline getirmesiyle ortaya çıkan gösteri, İstanbul Devlet Tiyatrosu oyuncusu Murat Sarı'nın rejisörlüğüyle saat 20.30'da sahnelenecek.

KAVRAMLAR FARKLI
Ünlü besteci Cem İdiz'in bu gösteriye özel yazdığı 9 şarkı, 3 müzisyen tarafından seslendiriliyor. Murat Gülmez'in dekorlarını, Özkan Sezer'in ışık tasarımını yaptığı oyun, yönetmen Sarı tarafından 2013 yılı Türkiye'sine uyarlandı. Artık evden kaçan bir kadının Esenler Otogarı'ndan alıp randevuevine götürülmediğini belirten Sarı, "Kavram değiştirdi, Daha renkli, pahalı bir şey oldu. Otel lobileri, gece kulüplerinde oluyor bunlar" diye eserde neden güncelleme yaptığını ifade etti.

BİÇİM DEĞİŞTİRDİK

Kız şarkıcı olmak istiyorsa ve evliliğinde bir tecavüze uğrayıp, ardından bir tecavüze daha uğradıysa, sesi de güzel olduğu için şarkıcı olsun istediklerini dile getiren Sarı, "Günümüzde şarkı yarışmalarına katılanlar, şu anda ne yapıyorlar? Kırsaldan çıkıp büyük şehire gelen bu kıza, artık değişmelisin dedik. Bir yere gelmek istiyorsan, biçim değiştireceksin dedik" diyerek oyunu anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlara gala
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN