Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Golf umudu arttı

Giriş Tarihi: 7.4.2013

Çavuşoğlu'nun daveti ile Alanya'ya gelen bakanlık yetkilileri golf alanları ile ilgili yaşanan olumlu gelişmeleri paylaştı

Antalya'nın Alanya ilçesinin yıllardır hayalini kurduğu ve turizmin gelişmesi için olmazsa olmaz olarak gördüğü golf turizmi ve kayak merkezi için umudu arttı.
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu'nun daveti üzerine Alanya'ya gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı Planlama Dairesi Başkanı Adnan Arslan ve Planlama Uzmanı Alper Sami Çayır, Türkler Belediye Başkanı Hayri Çavuşoğlu ve Yüksek Şehir Plancısı Kuddusi Müftüoğlu, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nı (ALTSO) ziyaret etti.

OLUMLU GELİŞMELER

Ziyarette Alanya'da belirlenen 5 adet turizm merkezi ve dolayısıyla golf alanları ile Akdağ Kayak Merkezi konusundaki olumlu gelişmeler ele alındı.
ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, gelişmelerin Alanya adına önemine dikkat çekti. Aydoğan bu projelerin hayata geçmesi ile ilgili prosedürlerin hızlı ilerlediğini söylerken yakın gelecekte Alanya ekonomisinde çıtanın çok yükseleceğini dile getirdi.

BAKANLIK ONAYLADI

Golf alanı olarak planlanan merkezlerle ilgili ilan işlemini takiben planlama çalışmalarının sonuçlanma aşamasına geldiğini müjdeleyen Arslan ve Çayır, ALTSO'nun katkılarıyla tamamlanan jeolojik etütlerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandığını açıkladı.

25 BİNLİK PLAN ÖNEMLİ

Arslan, 25 binlik Çevre Düzeni Planının 3 aylık süre içerisinde onaylanabileceğinin müjdesini de verdi. Golf alanlarının 2013 yılı içerisinde tahsis aşamasına gelmesini beklediklerini de söyleyen Arslan, uzunca bir çalışmanın meyvelerinin yakında alınmaya başlandığını ifade etti. Golf sahalarına ilave olarak ALTSO tarafından takip edilen Akdağ Kayak Merkezi konusunda da gelişmelerin yaşanacağına işaret eden Arslan ve Çayır, bu proje ile kış turizminin canlanacağını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Golf umudu arttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN