Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aile gibi nakil merkezi

Giriş Tarihi: 11.4.2013

Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezi'nde, böbrek ve karaciğer nakli olan çocukların zor durumdaki ailelerine hastanede iş verildi

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde, değişik illerden gelerek böbrek ve karaciğer nakli çocukların zor durumdaki ailelerine hastanede iş verildi. Babalar hastanenin değişik departmanlarında çalışırken, anneler ise çocuklarının tedavi süreçlerini takip ediyor. Organ Nakli Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ayhan Dinçkan, "Biz bir aile gibiyiz. 600-700 kilometre uzaktan gelmiş bir aile çocuklarının tedavi sürecinin takibi için o illerden gelip gitmeleri çok zor ve ciddi anlamda maddi külfet gerektiriyor. Babalara hastanemizde uygun departmanlarda iş verince aileler Antalya'ya taşınıyorlar" diye konuştu.

HEM KIZI HEM OĞLU

Isparta'nın Sütçüler ilçesine bağlı Esenyurt köyünde çiftçilik yapan Hakan-Muradiye Özer çiftinin 9 yaşındaki oğlu Özgür ile 12 yaşındaki kızı Özge AÜ Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde birer yıl arayla karaciğer nakli oldu. Baba Hakan Özer, maddi durumu iyi olmadığı için Antalya'da ev tutup kalamıyordu. Tek şansı Antalya'da iş bulması idi. Ancak mesleği olmadığı için kimse iş vermedi. Çaresizlikten bunalan baba ve anne kara kara düşünürken Organ Nakli Merkezi görevlileri baba Hakan Özer'e ameliyathanede temizlik işi ayarladı. Bunun üzerine Öner ailesi Antalya'ya taşındı. Oğulları ve kızlarının tedavileri ve kontrollerini hiç aksatmadılar. Baba Hakan Öner, "Organ Nakli Merkezi bize hem hayat verdi, hem de yaşam verdi, iş verdi" dedi.

OĞLU NAKİL OLDU

Konya Ereğli'de yaşayan Mücahit - Mehtap Kendir çiftinin oğulları Mesut Can Kendir (3) doğuştan böbrek hastası olunca nakil için AÜ Organ Nakli Merkezi'ne başvurdu. O zaman 2.5 yaşında olan minik Mesut Can'a, baba Mücahit Kendir'den alınan böbrek 10 Şubat 2012'de Doç. Dr. Ayhan Dinçkan tarafından nakledildi. Minik Mesut Can'ın tedavisi için ailenin Antalya'da kalması gerekiyordu. Organ Nakli Merkezi Kendir ailesinin çaresiz durumunu görünce baba Mücahit Kendir'in Kulak, Burun, Boğaz (KBB) servisinde hasta bakıcı olarak işe başlamasını sağladı. Mesut Can, iyileşti. Şimdi kontrollerini hiç aksatmıyor. Baba Kendir, "Çok çaresizdim. Organ Nakli Merkezi ve hastane çalışanları maddi manevi bizim yanımızda oldu" diye konuştu.

ORDU'DAN ANTALYA'YA

Ordu'da yaşayan ErdemÜmit Baş çiftinin üçüncü çocuğu Berk'te doğuştan böbrek yetmezliği tespit edildi. Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezi'nde babadan alınan bir böbrek oğluna takıldı. Baş ailesinin kontrolleri için Antalya'da olması gerekiyordu. Bu nedenle Ordu'dan Antalya'ya taşındı. Ancak iş bulamadı. Baba Erdem Baş, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nin kendisine sahip çıkmasıyla ameliyathanede çalışmaya başladı.
Kerİm Çavuşoğlu
TÜRSAB Akdeniz Bölge Temsilcisi

Turizmin sesi
Antalya turizminde yaşanan gelişmelerin kamuoyuna duyurulmasında büyük katkı sağlayan Sabah Akdeniz'in 10'uncu yılını en içten dileklerimle kutlarım. Başarılı nice 10 yıllar dilerim.

Esen Dİler
Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü

Nice yıllara
Bölgemize ve ilimize katkıları, doğru ve güvenilir haberciliği, bölgemizin tanıtıma ve sorunlarının gündemine gelmesine katkıları nedeniyle Sabah Akdeniz'i uzun yıllar görmek isteriz. Tüm ekibe başarılar, basın hayatında nice yıllar diliyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aile gibi nakil merkezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN