Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Liselilerde yok yok

Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği'nde liseler, Bertolt Brecht'ten William Shakespeare'e, Aziz Nesin'den Turgut Özakman'a kadar yazarların oyunlarını sahneleyecek

Giriş Tarihi: 11.4.2013
Tiyatro sanatını sevdirmek ve yeni yetenekleri sahneye taşımak amacıyla başlatılan Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği'ne katılan okul tiyatroları, oyunculuğundan dekoruna, oyun seçiminden afiş tasarımına kadar ilk yıllara nazaran çok daha rekabetçi ve nitelikli oldu. Antalya Devlet Tiyatrosu'nun kurulduğu 20 yıl önce başlatılan şenliğin seçici kurulu, Türkiye'nin dört bir yanından başvuru yapan lise tiyatroları arasında tercih yapmakta zorlanmaya başladı.

KENDİLERİNİ ELİYORLAR

Liselilerin özenli gösteriler düzenlemeye başladığını afişlerinden anladıklarını belirten ABT Müdürü Müfit Kayacan, 30 Nisan 14 Haziran arasındaki şenliğe katılacak 35 liseyi belirlerken zorlandıklarını söyledi. Liselilerin artık özeleştiri yaparak başvurduklarını belirten Kayacan, gösterilerini beğenmediklerinde kendi kendilerini diskalifiye ederek başvurmadıklarını söyledi.

ÜNLÜ OYUNLAR VAR
Van Özalp Anadolu Lisesi'nin 'Kanaviçe', Rize Sosyal Bilimler Lisesi'nin 'Bedel' adlı ünlü oyunlarla katıldığı şenliğe, Antalya'dan 20 lise katılıyor. ABT ve AKM sahnelerinde jürinin de izleyeceği oyunlar, Haldun Taner, Müjdat Gezen, Aziz Nesin, Savaş Aykılıç, Bertolt Brecht, William Shakespeare, Aziz Nesin, Turgut Özakman, Neil Simon gibi seçkin yazarlara ait.

İbrahİm Acar
Antalya İl Kültür Ve Turizm Müdürü

Turizme katkı
Antalya kültür ve turizmine önemli katkı sağlayan Sabah Akdeniz'in 10'uncu kuruluş yıldönümünü kutlar, gazetenin bugünlere gelmesinde emeği geçen ve katkıda bulunanları tebrik eder, başarılı nice uzun yıllar dilerim.

Devrİm Kök
CHP Antalya İl Başkanı

Önemli bir köprü
Basın, demokrasilerin olmazsa olmazıdır. Basın toplumun gözü kulağı, sesi, çığlığıdır. İnsanlar arasında önemli bir köprü vazifesidir. Böylesine önemli bir görevi yürüten basının elbette özgür olması, adil olması, toplumu doğru bilgilendirmesi gerekir. Sansür edilmemesi, sansür edilememesi gerekir. Böylesi medyanın özlemini giderek daha çok duyduğumuz ülkemizde, bölgemize önemli katkı sağlayan Sabah Akdeniz'in onuncu yaşını kutluyor olması heyecan verici... Sabah Akdeniz'in 10'uncu yılını kutluyorum ve basını hür bir Türkiye dileklerimle Sabah Akdeniz ekibini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Liselilerde yok yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN