'Meclis kararına gerek bile yoktu'

Giriş Tarihi: 11.4.2013

BAKA'nın hazırladığı Gül Vadisi Projesi'nin imar planına 'Ret' oyu verilmesine Vali Oğuz sert çıkıştı: Zaten Meclis kararına gerek yok

BAKA desteği ile Süleyman Demirel Üniversitesi Kampüsüne yapılacak olan Gül Vadisi Projesi'nin Belediye Meclisinde reddedilmesi tartışmalarına Isparta Valisi Memduh Oğuz da katıldı. Vali Oğuz, "Olumlu olan bir işin kesilmesine müsaade etmeyiz, eğer bir iş hayırlı ve olumlu ise o iş yapılır. Dolayısı ile Gül Vadisi Projesi'ni Belediye Meclisi engelleyemez. Ama Belediye Meclisi bizi ikna edebilir. Desin ki bu işte hayır yok, Isparta'nın faydasına değil, Türkiye'nin faydasına değil, bu zararlı bir iş biz de zararlıda ısrar etmeyiz" dedi.

RANT PEŞİNDE DEĞİLİZ

Bu projede şahsi bir menfaat peşinde olmadıklarını ifade eden Vali Oğuz, "Birisi 'izin vermiyorum' dediği zaman bir diğeri de 'bir dakika kardeşim niye izin vermiyorsun, izin vermemenin makul bir gerekçesi varsa tamam' der. Biz burada şahsi bir rant peşinde değiliz şahsi bir menfaat peşinde olamayız. Bu Isparta'ya faydalı bir proje değilse vazgeçelim, eksik ise eksiğini tamamlayalım, güzelse destekleyelim. Dolaysıyla bunu destekleriz" diye konuştu.

MECLİS KARARI OLMADAN

Vali Oğuz, Gül Vadisi Projesi'nde Meclis kararı zorunluluğu bulunmadığını ileri sürerek, "Kaldı ki hukuki olarak da Belediye Meclisinin kararına ihtiyaç olmadan yapılabilir. Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi hangi konuda olursa olsun kararını verdiğinde ya bizi ikna eder ya da biz onu ikna ederiz. Projesi'nin Isparta'da olumsuz bir yanı yok ki. Ama şunu herkes söyleyebilir 'keşke 10 defa daha büyük olsaydı. Keşke 100 dönüm değil de bin dönüm yerde olsaydı' diye. Memnuniyetle bunu kabul ederiz başka bir eleştiri olamaz" ifadesini kullandı.

YUSUF ZİYA GÜNAYDIN / ISPARTA BELEDİYE BAŞKANI

Halkın duygularına tercüman
Ülkemiz haberciliğine büyük katkılar sunan Sabah Gazetesi'nin, Akdeniz Eki'nin kuruluşunun 10. yıldönümü dolayısıyla duyduğum mem- nuniyeti ifade etmek isterim. Mesleki ciddiyet ve hizmet etkinliği çerçevesinde yayınına devam eden Sabah Akdeniz'in bölgemiz ekonomisi, sosyal ve kültürel yaşantısı ile turizme gösterdiği duyarlılığı, halkımızın duygularına tercüman, düşüncelerine ses olmaktadır. Bölgemizde meydana gelen gelişmelerin kamuoyuna yansıtılması noktasında, göstermekte olduğunuz yayın anlayışından dolayı şahsınızda, tüm emeği geçen arkadaşlarımızı kutluyor, çalışmalarınızın bölgemize hayırlar getirmesini diliyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Meclis kararına gerek bile yoktu'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN