Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tiyatro için ailesiyle görüşmedi

Kıbrıslı ABT oyuncusu Sencan Köymen, başrol aldığı oyunun hazırlığında öz şivesini hatırlamamak için ailesiyle görüşmedi

Giriş Tarihi: 11.4.2013
Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu'nun (ABT) yeni oyunu Anam Bacım Avradım'ın başrol oyuncusu Gazimagosalı Sencan Köymen, prova döneminde Kıbrıs şivesini hatırlamamak için ailesi, akrabaları ve arkadaşlarıyla görüşmeyi kesti. Sahnedeyken en fazla şive farkı yüzünden zorlanan 24 yaşındaki Köymen, geliyorum yerine 'gelirik', iyi misin yerine 'iyisiin' dememek için tetikte kalıyor.

AİLESİNİ GALADA GÖRDÜ

Oyunun yönetmeni Murat Sarı da genç oyuncuya gösterinin hazırlanışı bitene kadar Kıbrıslı çevresiyle görüşmemesini tavsiye etti. Küçük bir köyünde ilk hayatının 17 yılını yaşadığı KKTC'ye gittiği zaman kulağının aşına olduğu ada şivesini hemen kullanmaya başladığını belirten Köymen, uzun bir aradan sonra babası Olgun ile annesi Aydın Köymen'i gösterinin galasında gördü. Köymen çifti sahneye davet edilince, başarılı kızlarını kucaklayıp öperek hasret giderdi. Alkışlanan Köymen göz yaşlarını tutamadı. Türkiye Türkçesi kullanmanın kendisi için yeni bir dili öğrenmek gibi olduğunu belirten Köymen, konservatuvarlıyken sınav zamanlarında da ailesiyle görüşmeyi kesmek zorunda kaldığını aksi durumda sahnede çok zorlandığını söyledi.

Şükrü Sözen Manavgat Belediye Başkanı

Sorunların çözümünde önemli
Gücünü kamuoyundan alan, halkımızın haber alma hakkını kullanmasını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtma görevini üstlenen basın, aynı zamanda demokrasinin araçlarından biridir. Sabah Akdeniz'in kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi, yapılan hizmetlerin halka yansıtılması ve sorunların çözülmesinde hayati önem taşıdığı ve çok önemli bir kamu hizmeti yaptığına inancımız sonsuzdur. İlçemizde de oldukça etkin bir gazete konumunda olan Sabah Akdeniz'de yayınlanan her olumlu ya da olumsuz haber, bizlere güç kaynağı olmuş, çalışmalarımız da bizleri tetiklemiş, şevk vermiş ve yönlendirmiştir. 10 yıldır bölgemizin sesi olan, bizleri iyi günde, kötü günde yalnız bırakmayan Sabah Akdeniz ailesinin daha nice yıllar bizlerle birlikte olmasını diler, bünyesinde görev alan gazetecilerimizin başarılı çalışmalarının artarak devam etmesini dilerim. Sevgi ve saygılarımla…

Muharrem Kaya İbradı Belediye Başkanı

Aynı çizgide
Yayın hayatına başladığı günden itibaren aynı çizgide kararlılıkla ilerleyen ve örnek teşkil eden bir mesleki ciddiyetle hizmet etkinliği içerisinde tarafsız ve doğru habercilik yapan Sabah Akdeniz gazetesinin yayın hayatına başlamasının 10'uncu yıl dönümünü kutluyor, kurucu ve çalışanlarını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Nail Dülgeroğlu Finike Belediye Bşk.

Bölgenin gözü, kulağı
İlkelerinden ödün vermeksizin, bölgemizin gözü, kulağı ve sesi olarak on yılı geride bırakan Sabah Akdeniz, dilerim ki; nice on yıllar daha bizimle olursun.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tiyatro için ailesiyle görüşmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN