Yunuslar için 20 bin imza toplandı

Kaş'taki yunus parkından dört yunusun kurtarılması için kampanya başlatan yazar Uzuner, topladığı 20 bin imzayı teslim etti

Giriş Tarihi: 11.4.2013
Antalya'nın Kaş ilçesindeki yunus parkından dört yunusun kurtarılması için imza kampanyası başlatan yazar Buket Uzuner, topladığı 20 bin imzayı, Kaş Belediye Başkanı Abdullah Gültekin'e teslim etti.

YUNUSLARA ÖZGÜRLÜK

Yazar Uzuner, Başkan Gültekin'den yunus parkına ruhsat vermemelerini istedi. Parktaki 'Tom' ve 'Misha' adlı yunusların daha önce kurtarıldığını hatırlatan Uzuner, "Diğer yunusların da kurtarılmasını istiyoruz" dedi. Başkan Gültekin de belediye olarak yasaların emrettiği şekilde üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.

DESTEK İSTEDİLER
Uzuner ve beraberindekiler daha sonra Kaş Kaymakamı Selami Kapankaya'yı da ziyaret ederek destek istedi. Ziyaretlerin ardından Uzuner ve beraberindekiler, Cumhuriyet Meydanı'nda yunus parklara dikkati çekmek amacıyla basın açıklaması yaptı. Eylemde oyuncu Uğur Polat da destek verdi.

Ahmet Dallı
Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü

Katkısı çok büyük
Bölge tarımında yaşanan gelişmelerin kamuoyuna duyurulmasında bugüne kadar büyük katkı sağlayan Sabah Akdeniz ailesinin 10. yılını en içten dileklerimle kutlar, başarılarla geçecek nice on yıllar dilerim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunuslar için 20 bin imza toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN