Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Süper başkanlar

Giriş Tarihi: 12.4.2013

Hasan Akıncıoğlu, Pazartesi günü oynanacak olan Beşiktaş maçı ile birlikte, şu anda Hasan Subaşı'ya ait Süper Lig'deki Medical Park Antalyaspor'a en uzun süre başkanlık yapma rekoruna ortak olacak

İKİ YENİ ÜNVANI OLACAK
Medical Park Antalyaspor'un bu hafta Beşiktaş, bir sonraki hafta Bursaspor ile oynayacağı karşılaşmalar, Başkan Hasan Akıncıoğlu'na 2 yeni unvan kazandıracak. Akıncıoğlu, Beşiktaş maçı ile birlikte Medical Park Antalyaspor'da Hasan Subaşı'ya ait olan 'Süper Lig'de en uzun süre görev yapan başkan' unvanına ortak olacak. Kırmızıbeyazlı kulübün başkanı, 30. haftada Antalya'da oynanacak olan Bursaspor maçında ise bu unvanın tek sahibi olacak. Hasan Subaşı ve Hasan Akıncıoğlu, Antalyaspor'un 1998/99 sezonundaki yönetiminde de kısa süre birlikte çalışmışlardı.

YİNE AYLARDAN NİSAN

MP Antalyaspor'un Süper Lig'deki tarihinde en uzun süre başkanlık yapma rekoru şu anda Hasan Subaşı'ya ait. Subaşı, 1993/94 sezonunun sonlarında 2. Lig'de teslim aldığı takımı önce düşmekten kurtardı, bir sonraki sezon da Süper Lig'e çıkardı. Subaşı, Süper Lig'de de MP Antalyaspor'a 1994-1999 yılları arasında 4 sezon-29 hafta başkanlık yaptı. Akıncıoğlu ise şu anda 4 sezon-28 haftayı tamamladı. Üst üste 2 dönem yaptığı Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı 18 Nisan 1999 seçimlerinde kaybeden Subaşı, 29. haftada deplasmanda oynanan Adanaspor maçı sonrası istifa etmişti.

SUBAŞI BORÇSUZ BIRAKMIŞTI

MP Antalyaspor'un 47 yıllık tarihindeki en büyük idari, ekonomik ve sportif reformlar da Hasan başkanların dönemlerinde gerçekleşti. Subaşı'nın 1993/94 sezonunda şampiyon yaptığı kırmızı- beyazlı takım, 8 yıl Süper Lig'de kaldı. Antalyaspor, Subaşı döneminde şirketleşerek A.Ş. statüsü kazandı ve UEFA'nın 2014/15 sezonunda uygulayacağı kriterlere uyum için Türkiye'de harekete geçen ilk kulüp oldu. Subaşı, 1993 yılında takımın toplam değerinin 3 katı borçla teslim aldığı kulübü 1999 yılının Nisan ayında tamamen borçsuz 15 milyon dolarlık kadrosu ve tamamlanmış tesisleri ile bıraktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süper başkanlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN