Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Amatem'e destek çağrısı

Dr. Erdoğan Taş, tüm Türkiye'yi Antalya'da kurulması planlanan AMATEM'e destek olmaya çağırdı

Giriş Tarihi: 13.4.2013
Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Erdoğan Taş yaptığı yazılı açıklamada, tüm Türkiye'yi Antalya'da kurulması planlanan Alkol ve Madde Bağımlılığı Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi'ne (AMATEM) maddi manevi desteğe çağırdı. Taş, Antalya'nın yaklaşık 11 milyon turist ağırlayan bir kent olmasıyla birlikte Türkiye'nin en fazla göç alan kentlerinden biri olduğunu bildirdi.

MADDE BAĞIMLILIĞI ARTIYOR

Artan nüfus ve değişen yaşam koşulları, içinde bulunulan çevrenin etkisi, ailevi sorunların bazı bireylerin farklı eğilimlere yönlenmesine neden olduğunu ifade eden Dr. Taş şunları kaydetti: "Bu farklı eğilimler, kurulan yanlış arkadaşlıklara, bu arkadaşlıklar alkol, sigara hatta madde bağımlılığı ve suça yatkınlığa kadar varan toplum ve aile yapısını altüst edecek toplumsal bir yaraya dönüşmektedir."

OLANLAR YETERLİ DEĞİL

Madde bağımlılığının artmasına rağmen, madde bağımlılarının tedavisi için hizmet veren merkezlerin ihtiyaca cevap verememesi gibi bir başka sorunun gündeme geldiğini bildiren Dr. Taş, Antalya'da alkol ve madde bağımlılarını tedavi eden tek merkez olan Akdeniz Üniversitesi Alkol ve Madde Bağımlılığı Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin 20 yataklı imkanı ile artan hasta sayısının ihtiyacını karşılayamadığını belirtti. Dr. Taş, "Antalya'da AMATEM'in açılması için bir yardım hesabı oluşturulmuştur. Ayrıca projenin yürütülmesi için AMATEM'e Destek Derneği'nin kurulması ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. AMATEM için Türkiye genelinde 1 yıl süreyle Antalya AMATEM yardım hesabı Halk Bankası Antalya Toptancı Hali Şubesi IBAN: TR30 0001 2009 5830 0001 0131 15 ve 583 - 01013115 nolu hesap numarasına yardım toplanacaktır. Tüm Türkiye'yi katkıda bulunmaya davet ediyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amatem'e destek çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN