ICF Airports hedefini büyüttü

Geçen yılı Avrupa'da 14, dünyada 53'üncü sırada tamamlayan Antalya Havalimanı, bu yıl hedefini Avrupa'da ilk 10 olarak belirledi

Giriş Tarihi: 13.4.2013
Antalya Havalimanı işleticisi ICF Airports'un 2013 yılı hedefleri, firmanın iki genel müdürü Dirk Schusdziara ve Ersel Göral tarafından açıklandı. ICF Airport Antalya Havalimanı olarak 2012 yılı rakamlarına göre Avrupa'da 14'üncü, dünyada ise 53'üncü olduklarını belirten Genel Müdür Dirk Schusdziara, Antalya Havalimanı'nı daha ileri noktalara taşıyacaklarını, bu yılki hedeflerinin ise Avrupa'da yolcu trafiği yoğunluğu açısından ilk 10'a girmek olduğunu kaydetti.

1 MİLYON İSRAİLLİ

2013 yılı için Antalya Havalimanı yolcu sayısı bakımından çift rakamlı büyüme beklediklerini açıklayan Genel Müdür Ersel Göral ise bu yıl yolcu trafiği artışındaki en olumlu katkıyı İsrail'den beklediklerini açıkladı.

RUSYA'DA DA ARTIŞ
İsrail ile özür olayı sonrası ilişkilerin çok geliştiğini, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın beklentilerine göre bu yıl İsrail'den 1 milyon turist beklendiğini belirten Ersel Göral, bu rakamın en az 400 binini de Antalya'nın ağırlayacağını kaydetti. Bu yıl genelinde dış hatlarda yüzde 5, iç hatlarda yüzde 9- 10 oranlarında artış hedeflediklerini anlatan Göral, İsrail'in yanı sıra İskandinav ülkeleri, Doğu Avrupa ülkeleri ve Rusya'dan da yüzde 6-8 oranında artış beklediklerini açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ICF Airports hedefini büyüttü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN