Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş garantili zirve

İŞKUR'un düzenleyeceği Akdeniz İş Fırsatları Zirvesi, işsizlere iş imkanı sunacak

Giriş Tarihi: 13.4.2013
Antalya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) tarafından düzenlenecek olan "Akdeniz İş Fırsatları Zirvesi" yüzlerce işsize, iş imkanı sağlayacak. 17-18 Nisan tarihlerinde Cam Piramit Sabancı Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek zirvede, çeşitli meslek gruplarına ait işçi ihtiyacının karşılanması için çalışmalar yürütülecek.

İKİ GÜN SÜRECEK
İŞKUR tarafından yapılan çalışmalar sonucunda 89 farklı meslek gurubunda işçi açığı tespit edildi. Bu açığın giderilmesi ve işsizlik sorunu çeken kişileri iş sahibi yapmak için hazırlanan zirve iki gün sürecek. Söz konusu mesleklere sahip iş arayanların zirveye katılmaları halinde İŞKUR İş ve Meslek Danışmanlarınca yönlendirme yapılarak işe girmelerine yardımcı olunacak. Zirvede ayrıca engelli çalıştırma zorunluluğu olan işyerleri içinde iş arayan engelli vatandaşların iş görüşmesi yapması sağlanacak. Bu maksatla İŞKUR'a kayıtlı vatandaşlar SMS yoluyla zirveye davet edilecek.

VATANDAŞA KATKI

Zirve sayesinde iş arayanlar ile işverenleri bir araya getireceklerini belirten İŞKUR İl Müdürü Veli Tekkanat, zirvenin yerel ekonomi ve istihdamı hareketlendireceğini, Antalya'nın işgücü piyasası ve iş olanaklarını tanıtacağını ifade etti. Zirveye 150'den fazla büyük kuruluş ile 20 bin ziyaretçinin katılmasının beklendiğini açıklayan Tekkanat, "Katılımcı firmaların bizden talep ettikleri eleman sayısı yaklaşık olarak 10 bin 500 kişidir. gayemiz bu taleplere uygun kişileri doğru eşleştirme yapmak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş garantili zirve
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN