Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Siyasetçi görevden kaçamaz

Subaşı, siyasetçilerin kendilerine ihtiyaç olması halinde kaçamayacaklarını söyledi

Giriş Tarihi: 13.4.2013
Antalya'daki sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu Güçbirliği toplantısına konuk olan Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hasan Subaşı, siyasetten hiç bir zaman vazgeçmediğini belirterek, ''Aktif siyasetin dışında da yaşamayı beceriyorum. Siyasiler kendileri ile ilgili bir ihtiyaç duyulursa kendilerini kurtaramazlar'' dedi.

MUCİZE İNSAN DEĞİLİZ

Subaşı, siyasette temel ilkesinin katılımcılık ve şeffaflık olduğunu söyledi ve 'Siyasiler mucize insanlar değildir' dedi. Güçbirliği Başkanı Canan Tungar'ın teşekkürlerini kabul eden Subaşı, başkanlığa ilk seçildiğinde ilk işinin şehirdeki meslek örgütlerini bir araya getirerek görüşlerini almak olduğunu söyledi.

HERKESE KAPIMI AÇTIM
Önceleri bu tavrının yadırgandığını hatırlatan Subaşı, "Daha sonra toplantıya hazırlıklı gelen meslek örgütlerinin temsilcileri yönetimimize önemli katkılarda bulundu. Sesini duyurmak isteyenlerin sayısı arttı. Herkese kapımı açtım. Herkesi dinledim, hatta evime gelenleri kabul ettim" diye kendi dönemini anlattı.

SİYAH ÇELENK BIRAKMIŞLARDI
Yaptıklarını anlatmak istemediğini, ancak hizmet yaparken anılarından söz etmeden geçemeyeceğini söyleyen Subaşı, kapalı yol olarak adlandırılan Şarampol Caddesini yaya trafiğine açtıklarında çok büyük tepkiler aldığını hatırlatarak; ''Şarampol Caddesini trafiğe kapadığımızda başta esnaf olmak üzere, dolmuşçular ve bölge halkı tepki gösterdi. Belediye önüne gelip siyah çelenk koydular. Ancak kısa süre sonra tepkiler yerini alkışa bıraktı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siyasetçi görevden kaçamaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN