Çayları engelli oğlu için taşıyor

Antalyalı Nurcan Yeşilkaya adındaki anne, 15 yaşındaki oğlunun okuması için okulda gönüllü çaycılık yapıyor

Giriş Tarihi: 15.4.2013
Antalya'da yaşayan Nurcan Yeşilkaya, kas erimesi hastalığı sonucu yürüyemez hale gelen 15 yaşındaki oğlu Emin'in eğitimi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyor.

KAS ERİMESİ TEŞHİSİ

Her çocuk gibi geldi dünyaya Emin Yeşilkaya. Nurcan-Ayhan Yeşilkaya çiftinin iki çocuğundan büyüğü Emin'in, 11 yaşına kadar hiçbir sorunu yoktu. Tüm çocuklar gibi zamanında yürüdü, konuştu. 11 yaşına geldiğinde Emin'de halsizlik ve yorgunluk şikayetleri görülmeye başlandı. Doktorlar, oğullarına 'kas erimesi' teşhisi koyduklarında, aile adeta yıkıldı. Emin hastalığa karşı ayakta kalma mücadelesi verirken en yakınında annesi Nurcan Yeşilkaya vardı. "Hep arkasındayım, hep arkasında olacağım" dediği oğlunu yalnız bırakmayan anne Yeşilkaya, hayatını Emin'e adadı. Bugün, Hanım Ömer Çağıran İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi olan 15 yaşındaki Emin Yeşilkaya, hastalığı nedeniyle tekerlekli sandalyeye bağımlı yaşıyor. Hastalıkla mücadele edebilmek için haftada iki gün fizik tedavi gören Emin, annesinin yardımıyla okula gidip geliyor.

YUVAMIZDA GİBİYİZ

Maddi imkansızlıklar nedeniyle 2,5 yıl oğlunu sırtında taşımak zorunda kaldığını anlatan Yeşilkaya, bir hayırseverin durumlarını görerek Emin'e akülü tekerlekli sandalye hediye ettiğini söyledi. Okul yönetiminin de Emin'in tekerlekli sandalye ile rahatça girebilmesi için okul girişindeki merdivenlere rampa yaptırdığını belirten Yeşilkaya, oğlunun bir ihtiyacı olabileceği düşüncesiyle o dersteyken okuldan uzaklaşmadığını da aktardı. Okulda bulunduğu sırada öğretmenlerin çaylarını kendilerinin yaptığını gördüğünü anlatan Nurcan Yeşilkaya, Okul Müdürü Osman Nuri Batmaz'a gönüllü çaycılık yapmak için başvurduğunu, Batmaz'ın da bu teklifi kabul ettiğini söyledi. Şimdi hem okulda kalarak oğlunun ihtiyaçlarını karşıladığını hem de öğretmenlere çay servisi yaptığını ifade eden anne Yeşilkaya, "Biz burada kendimizi çok mutlu hissediyoruz, yuvamızda gibiyiz" dedi. Oğlunun okuması için elinden geleni yapacağını ifade eden Yeşilkaya, okulda tekerlekli sandalye kullanan tek öğrencinin oğlu Emin olduğunun da altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çayları engelli oğlu için taşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN