Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Etiketsiz ürünleri satan esnaf yandı

Antalya Valiliği etiketsiz ürün satan esnafa bu sezon göz açtırmayacak. Denetimler arttırılacak, etiketsiz ürünleri satan esnafa ceza kesilecek

Giriş Tarihi: 15.4.2013
Yaz sezonunun başlamasına sayılı günler kala Antalya Valiliği yeni ve önemli kararlar aldı. İlk sırada turistlerin en çok şikayet ettiği konulardan biri olan etiket uygulaması var. Antalya Valisi Ahmet Altıparmak sezon öncesi alınan tedbirleri açıklarken, esnafa etiket konusunda müsemaha gösterilmeyeceğini, etiketsiz ürün satan esnafa ceza kesileceğini söyledi.

TÜRK GİBİ GÜVENİLİR

Geçen yıllarda etiketsiz ürün satan esnafın sadece uyarıldığını aktaran Altıparmak, açıklamalarına şu şekilde devam etti: "Bu yıl etiket arayacağız. Şimdiye kadar sadece uyarıda bulunmuştuk. Talimatını verdim. Bundan sonraki denetimlerde etiketi olmayan esnafa ceza vereceğiz. Artık Türk gibi güvenilir imajını yerleştirmemiz gerekiyor."

TURİST ETİKET İSTİYOR

Turistlere yapılan anketler sonucunda yüzde 75'lik bir kesimin etiket olmayan mağazalardan alışveriş yapmadığı sonucunu gördüklerini söyleyen Altıparmak, "Turist etiket olmayan mağazaya girmem diyor. Bunun önlemini alacağız" dedi. Antalya'ya gelen turisti memnun göndermenin turizme sağlanacak en büyük katkılardan biri olduğuna dikkat çeken Altıparmak, "Dikkat ederseniz Kaleiçi'ne gelen turist sayısı fazla ama geleni memnun etmemiz gerekiyor. Bizim yapacağımız en büyük çalışma geleni memnun etmek. Memnun ayrılan her insan etrafında bir memnuniyet havası yayacaktır. Zorlamakla olmaz bu işler" şeklinde konuştu.

KÜLTÜR BÜLTENİ

2013 yılında turist sayısının artacağını ifade eden Altıparmak, yıl sonuna kadar 12 milyonun üzerinde turistin Antalya'ya gelmesini beklediklerini açıkladı. Turistleri şehir merkezine çekmek için yeni uygulamaların hayata geçirileceğini belirten Antalya Valisi Altıparmak, "Her gelen turistin oda kartı verilirken yanında A4 kağıda arkalı önlü yazılmış, ilde o hafta hangi faaliyetler var, müze hangi saatlerde açılıyor, hangi saatlerde kapanıyor gibi temel şeylerin bilgilerini vereceğiz. Uygulamayı yurt dışı seyahatinde gördüğümde çok hoşuma gitmişti. Antalya'da uygulamaya başlayacağız. Listeleri çok dinamik bir şekilde değiştireceğiz. Yeni bir organizasyon geldiğinde hemen listeye eklenecek. Turisti merkeze çekmekte işimizi biraza daha kolaylaştıracak. Turist gördüğünde talep edecek belki de. DT'nin neyi varmış, senfonide ne varmış. Operanın neyi var hepsi yer alacak" dedi.

TURİZM HAFTASI BUGÜN BAŞLIYOR
Turizm sezonu, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanacak Turizm Haftası etkinlikleri ile başlıyor. Turizmin başkenti olan Antalya'da 37'nci Turizm Haftası'nın çeşitli etkinliklerle kutlanacağını ifade eden Vali Altıparmak, "Turizm Haftası'ndaki kutlamaların turizm sektörünün ülke ekonomisindeki öneminin vurgulanması ve ülkemizin dış ülkelerdeki olumlu imajının sağlanması için, yurttaşlarımıza ve turizm sektörüyle yakın ilişkisi olan tüm bireylerdeki turizm bilincinin pekiştirilmesi bakımından büyük önem arz ettiğini düşünmekteyim" diye konuştu.

ÇEVRE VE DOĞA VURGUSU
Vali Altıparmak, "Bu yıl düzenlenen etkinliklerde de, toplumun tüm kesimlerinin katılımıyla, turizme hayat veren kültürel değerlerin ve doğal güzelliklerimizin yakından tanınması için gezilere, turizmin ülke ekonomisine sağladığı katkıların anlatılmasına yönelik panellere, doğanın ve çevrenin temiz tutulmasına yönelik çeşitli kampanyalara yer verilecektir" diye konuştu. Turizm Danışma ve Çağrı Merkezi "Alo 179 Turizm Hattı" ile 7 gün 24 saat İngilizce, Rusça ve Almanca dillerinde hizmet verecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Etiketsiz ürünleri satan esnaf yandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN