Altın Kemer Gökmen'in

Kepez 9.Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde birincilik kürsüsüne bu yıl Serhat Gökmen çıktı. Geçen yılın başpehlivanı Ali Gürbüz, sakatlanınca yarı finalde çekildi

Giriş Tarihi: 16.4.2013
Kepez Belediyesi'nin bu yıl 9'uncusunu düzenlediği yağlı pehlivan güreşlerinde başpehlivanlık kürsüsüne Serhat Gökmen çıktı. Hasan Doğan Stadı'nda 2 gün süren güreşlerde 14 boyda 822 pehlivan mücadele ettiği Tarihi Kırkpınar Güreşleri'nin ünlü 44 başpehlivanı da er meydanına çıktı. Güreşler kadar ağalık açık artırması da izleyenleri heyecanlandırdı.

AĞA YİNE İLTEMİR

Geçen yılın ağası işadamı İsmail İltemir, arttırmada 160 bin lira vererek Kepez'de ikinci kez güreş ağası oldu. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye'de sezonun ilk yağlı güreşlerinin yapıldığı Kepez'de bu yıl hem pehlivan, hem de seyirci katılımı bakımından tarihi bir kalabalığa ulaşıldığını belirterek, yağlı güreş organizasyonlarının kalitesini yükselttiklerini söyledi.

GÜRBÜZ SAKATLANDI

Elemelerden sonra Ali Gürbüz, Serhat Gökmen, Gökhan Arıcı ve Süleyman Aykırı yarı finale çıktı. Kırkpınar'ın 2012 yılı başpehlivanı olan, eleme turu müsabakalarında seyirciden büyük alkış alan Gürbüz, dizinden sakatladığı için doktor raporuyla yarı final maçından çekildi.

PUANLAMADA YENDİ

Finalde karşılaşan Serhat Gökmen ve Gökhan Arıcı, normal sürede birbirlerini yenemeyince 10 dakikalık puanlama süresine geçildi. Puanlamada üstünlük sağlayan Serhat Gökmen, Kepez 9. Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin başpehlivanı old
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın Kemer Gökmen'in
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN