Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hastane için adım atıldı

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ihalesi için ilk adım atıldı

Giriş Tarihi: 20.4.2013
Sağlık Bakanlığı'nın 2013 yılı yatırım programında yer alan Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasına ek 300 yatak kapasiteli Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nin ön yeterlilik ihalesi, Sağlık İl Müdürlüğü binasında gerçekleşti.

DOSYALAR İNCELENDİ
İl
Sağlık Müdür Yardımcısı Turgut Altun başkanlığında toplanan komisyon, ihaleye katılmak isteyen şirketlerin verdiği dosyaları inceleyerek, şartnamede yazan yükümlülükleri yerine getiren firmaları belirledi.

31 BAŞVURU YAPILDI

52 bin 106 metrekare kullanım alanına sahip yeni hizmet binası için ön yeterlilik ihalesine 31 başvuru zarfı sunuldu. Komisyon üyelerinin istekliler huzurunda yaptığı değerlendirmede isteklilerin tamamı başvuru evrakları tam bulunarak ihaleye kabul edildi. Belge kontrolü neticesinde 300 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nin ihalesine fiyat teklifi vermeye yeterli görülen firmalar idarenin belirleyeceği tarihte bu defa fiyat tekliflerini içeren başvuru zarflarını İl Sağlık Müdürlüğü'ne teslim edecek.

120 BİN METREKARE

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 120 bin metrekarelik arsa üzerinde inşa edilecek. Yıkılan eski devlet hastanesinin yerine yapılacak ve 7 bloktan oluşacak olan hastane, 14 klinik ve 102 poliklinik odasında hizmet verecek. Hastanede yetişkin, çocuk ve yeni doğan yoğun bakım üniteleri olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastane için adım atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN