SDÜ'de büyük kavga

Giriş Tarihi: 20.4.2013

SDÜ Genel Sekreteri Bayrak'ın görevden alınmasının altından Rektör İbicioğlu ve bazı kişiler hakkındaki suç duyurusu çıktı

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'nde (SDÜ) Prof. Dr. Hasan İbicioğlu'nun rektörlük makamına oturduğu günden bu yana yaşanan genel sekreter krizi yeni bir boyut kazandı. Zaman zaman basına da yansıyan bu kriz önceki gün Genel Sekreter Aziz Bayrak'ın görevden alınarak, Sağlım Bilimleri Fakültesi Sekreterliği'ne atanması ile yeni bir krizi de orya çıkardı.

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU

SDÜ Rektörlük makamının Genel Sekreter Bayrak'ı görevden alma operasyonunun altından savcılığa yapılan ihbar çıktı. Genel Sekreter Bayrak'ın, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Sağlık-Kültür ve Spor Daire Başkaın Zümriye Irlayıcı ile İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Mustafa Nadir Eker hakkında Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

İDDİALAR SAVCILIKTA
Genel Sekreter Aziz Bayrak'ın Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı suç duyurusunda, bizzat kendisinin tespit ettiği usulsüz iş ve işlemlerle ilgili iddialara yer verdiği öğrenildi. Suç duyurusunda, kantin ve kafeterya kiralama işlemleri, açık ihaleler, pazarlıkla ve doğrudan teminle yapılan satın almalar, SDÜ Tıp Fakültesi Hastanesi altyapı işi, 2012 yılı araç alımları, bilim şenliği gibi bazı iş ve işlemlerle ilgili iddialarda bulunuyor. Cumhuriyet Savcılığı'nın söz konusu başvuru üzerine SDÜ Rektörü Prof. Dr. İbicioğlu ve diğer kişiler hakkında soruşturma izni talep ettiği ve bazı konularla ilgili de soruşturmaya devam edildiği ileri sürüldü. Aziz Bayrak'ın yaptığı başvuru sonrasında YÖK denetçilerinin de SDÜ ile ilgili iddiaları incelediği vurgulandı.

BAYRAK'A SORUŞTURMA
Öte yandan SDÜ Rektörlüğünün Genel Sekreter Aziz Bayrak'la ilgili yürüttüğü 5 ayrı soruşturmanın bulunduğu belirtildi. Bayrak hakkında lüks oda tefriş etmek, sağlık raporu iptal edilmesine rağmen göreve gelmemek, koordinatörlük görevini tam olarak yerine getirmemek gibi iddialardan dolayı hakkında idari soruşturma yürütüldüğü edilen bilgiler arasında yer aldı.

MAHKEMEYE GİDİYOR
SDÜ Rektörlük makamı tarafından görevden alınan Aziz Bayrak, Sağlık Bilimleri Fakültesi sekreterliği görevine başladı. Bayrak'ın söz konusu atamaya İdare Mahkemesi nezdinde itirazda bulunacağı bildirildi. SDÜ'ye genel sekreter olarak Başbakanlık'tan bir uzmanın getirileceği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SDÜ'de büyük kavga
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN