Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polisle esnafın işbirliği önemli

Giriş Tarihi: 21.4.2013

Emniyet Müdür Yardımcısı Dengiz, AESOB Başkanı Sevimçok'u ziyaret etti. Ziyarette, polisle esnafın işbirliğine vurgu yapıldı

Antalya- Emniyet Müdür Yardımcısı Erdal Dengiz, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok'u ziyaret ederek, polis esnaf işbirliğinin önemine değindi ve birçok konuda esnafla birlikte çok ciddi çalışmalar yaptıklarını söyledi.

DIŞARIDAN GÖÇ

Başkan Sevimçok da Antalya'nın yapısının özellikle son dönemlerde çok değiştiğini ve ciddi şekilde dışarıdan göç aldığını belirterek, "Antalya'nın yapısı özellikle son yılarda çok değişti. Bu şehir çok ciddi şekilde göç almaktadır. Eskiden insanlar İstanbul'a gidip yerleşirlerdi ama şimdilerde pek çok kişi Antalya'yı tercih ediyor. Değişik umutlarla buraya gelenler, umdukları tablo ile karşılaşamayınca da yanlış yollara sapıyorlar, bu da Antalya'daki suç oranını maalesef ki yükseltiyor. Biz bu konuyla alakalı olarak gerek oda başkanlarımız ve gerekse de esnaflarımızla sık sık toplantılar düzenliyoruz. Emniyette sağ olsun bizlere her konuda yardımcı oluyor ve işbirliği içerisinde polisimize yardım etmek adına üstümüze hangi görev düşerse yapmaya çalışıyoruz" diye konuştu. Emniyet Müdür Yardımcısı Dengiz ise dünya milletlerinden insanların geldiği ve Türkiye'nin her yerinden vatandaşların akın ettiği Antalya'da ilçelerle birlikte toplam 6 bin 600 polisin görev yaptığını belirterek bu kentte 2 milyon insanın yaşadığını ve suçu önlemek adına asıl önemli olanın insanların kendi içlerindeki disiplin müessesesini işletmeleri gerektiğini söyledi. Dengiz, "Bizler sorunları çözmek adına gece uyumamamız gerekiyorsa uyumayız. Gücümüzün yettiği yere kadar gidebildiğimiz yere kadar gideriz. Ayrıca polis esnaf işbirliğine de çok önem veriyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisle esnafın işbirliği önemli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN