Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ruslara hukuk konferansı

Antalya'daki Ruslara, 28 Nisan'da yapılacak konferansta yeni yasa hakkında bilgi verilecek

Giriş Tarihi: 21.4.2013
Antalya'da yaşayan Ruslar, 28 Nisan Pazar günü düzenlenecek konferansta, TBMM'de kabul edilen'Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu' hakkında bilgilendirilecek. Antalya'ya yerleşmiş yabancı ülke vatandaşları arasında sayısal kalabalık olarak ilk sırayı alan Rusların karşılaştıkları her türlü hukuki sorunların ışık tutmayı amaçlayan konferans, Rus Sanat ve Kültür Derneği ile Rus Dostluk ve Kültür derneği tarafından düzenleniyor.

YASA ANLATILACAK
İki derneğin başkanları ile Rusların hukuksal sorunları ile ilgilenen avukatlar Bora Aktürk ve Oksana Nazarova, Antalyaspor Hasan Subaşı Tesisleri'nde düzenledikleri basın toplantısında, konferansa TBMM ve Rus parlamentolarından temsilcilerin de katılacağını duyurdu.

HAKLARINI BİLMİYORLAR
Rus Sanat ve Kültür Derneği Başkanı İrina Balcı, Rus Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Marina Sorokina ile avukatlar Bora Aktürk ve Nazarova Oksana, Antalya'da yaşayan Rus ve Rusça konuşan ülke vatandaşlarının hukuksal haklarını tam olarak bilmediklerini, bu yüzden evlenip şiddete uğrayan kadınların, mali konularda sorun yaşayanların mağdur olduğunu dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ruslara hukuk konferansı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN