Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AGC'den anlamlı destek

Antalya Gazeteciler Cemiyeti, Karatepe İlk ve Ortaokul öğrencilerinin okul gazetesinin baskı masraflarını üstlendi

Giriş Tarihi: 24.4.2013
Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nden Gazipaşa Karatepe Köyü'nde eğitim gören Karatepe İlk ve Ortaokul öğrencilerine önemli bir destek geldi. Okul öğrencileri tarafından çıkarılan okul gazetesine maddi imkansızlıklar nedeniyle yayın hayatına son verilmesi üzerine AGC yönetimi gazetenin tüm baskı maliyetlerini üstlendi.

HAYALLER SOLMASIN

Karatepe İlk ve Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Hatice Çelik yönetiminde "1919 Ruhu" adlı bir gazete çıkarmaya başlayan öğrenciler, imkansızlıklar nedeniyle çalışmalarını durdurmuştu. Öğrencilerin özverili çalışmalarına destek vermek isteyen AGC, gazetenin baskı ve dağıtım maliyetlerini üstlendi. AGC Başkanı Mevlüt Yeni, Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir protokol imzalayıp, öğrencilere verdikleri sözü resmileştirdi. Törene Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Esen Diler ve AGC Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı

ANADOLU BASINI

Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ile bir protokol imzalayan Yeni, "AGC'nin bu desteği semboliktir. Anadolu basının yaşaması gelecek kuşaklara iyi gazeteciler yetiştirebilmenin temel değerin bu yaşlarda başladığı mesajını vermek içindir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AGC'den anlamlı destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN