Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aksu'nun kaderi değişecek

Giriş Tarihi: 29.4.2013

Aksu Girişimci İşadamları Derneği, EXPO 2016 hakkında bilgi almak için EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay'ı misafir etti

Aksu Girişimci İşadamları Derneği üyeleri ile bölgenin ileri gelenleri, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay'ı konuk etti. Düzenlenen toplantıya, DSİ, ASAT, Karayolları, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü yetkilileri de katıldı.

DEVLET KUŞU KONDU

Dernek Başkanı Hakan Özen, Gülay'ı ziyarete gittiklerinde onun heyecanının kendilerini etkilediğini söyledi. Aksulularla Gülay'ı buluşturmak için bu toplantının düzenlendiğini belirten Özen, "Başımıza devlet kuşu kondu. Bu projeyi uygulayacak kişiler burada. Olup biteni seyreden olmamak için buradayız. Aklınızdaki soruları, projede nelerin olması gerektiği konusundaki önerilerinizi bekliyoruz" dedi. Genel Sekreter Gülay ise bin 121 dönümlük bir alanda bu projenin yapılacağını belirterek, EXPO 2016 Antalya'nın Aksu'nun kaderini değiştirecek bir proje olduğunu söyledi. 100 ülkenin EXPO 2016 Antalya'ya katılımının planlandığını belirten Gülay, Dünya sergisini, 8 milyon kişinin ziyaret etmesinin hedeflendiğini ifade etti. EXPO alanında yapılacaklar hakkında da bilgi veren Gülay, alanda Antalya'yı simgeleyecek EXPO Kulesi, Türkiye'nin ilk tarım müzesi, 80 dönüm dolayında göl, çocuk eğlence alanları bulunacağını ve ülke bahçelerinin olacağını, 285 tür bitki ve 45 türden binlerce ağaç dikileceğini belirtti.

TELEFERİK İSTEDİLER

Aksu'nun yıllardır yaşadığını sorunun kış aylarında yaşanan taşkın olduğunu belirten Gülay, EXPO 2016 Antalya projesi sayesinde Aksu'nun bu sorundan kurtulacağını belirtti. Aksulular, Perge antik kentindan başlayan ve sahile kadar devam eden, EXPO 2016 Antalya alanının üzerinden geçecek bir teleferik istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aksu'nun kaderi değişecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN