Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez'de yeşil alan atağı

Kepez Belediyesi bu yıl içerisinde ihtiyaç olan mahallelerde 33 tanesi ihale yönetimiyle olmak üzere 62 yeni park çalışması yapacak

Giriş Tarihi: 29.4.2013
Kepez Belediyesi yeni bir yeşil alan atağına kalkıyor. Başkan Hakan Tütüncü döneminde 4 yılda 1 milyon 79 bin metrekare alanı yeşillendiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü yine bu dönemde 114 adet yeni park inşa etti ve hizmet ömrünü tamamlayan 59 adet parkı da tadilat çalışmasıyla yeniledi.

2013'TE 62 ADET YENİ PARK

Mesire alanı, Kent Ormanı, temalı parklar, seyir terası, atıl alanların yeşillendirilmesi, bulvar düzenlemesi gibi çalışmalarla Kepez "yemyeşil bir ilçe" kimliği kazandı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, çalışmalarını bu yıl da arttırarak sürdürecek. Yoğun talep üzerine 2013'te 62 adet yeni parkın inşası, yatırım programına alındı. Yeni parkların 33 tanesi ihaleye çıkarılarak inşa edilecek. Belediye ise 29 adet parkın yapımını gerçekleştirecek. 33 parkın, bu yılın içerisinde bitirilmesi planlanıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ise 29 parkın yapımını başlattı.

Parkların yapılacağı mahalleler
İhale yoluyla 33 adet park; Gazi, Kuzeyyaka (3), Varsak Karşıyaka (6),Varsak Menderes, Varsak Şelale (2),Altınova Orta, Altınova Sinan, Göksu, Güneş (2), Habibler, Hüsnü Karakaş (3 ), Karşıyaka(2),Yeni Emek, Ahatlı (2), Baraj, Esentepe, Kültür, Sütçüler, Teomanpaşa ve Varsak Ayanoğlu mahallelerine inşa edilecek. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ise 29 parkı; Ahatlı, Altınova Orta(2),Altınova Sinan, Duacı, Düdenbaşı, Göksu, Güneş (2),Hüsnü Karakaş, Habibler (2) Kanal, Kazım Karabekir, Kuzeyyaka, Kütükçü, Şafak, Teomanpaşa, Varsak Altıayak, Varsak Karşıyaka( 3), Varsak Şelale, Yeni Emek, Yeni Mahalle, Yeşilyurt, Yükseliş, Ahatlı ve Çamlıbel mahallelerine inşa edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez'de yeşil alan atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN