Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kategoriler katılana göre mi?

Giriş Tarihi: 30.4.2013

Antalya Televizyon Ödülleri'nde kategorilerin hemen her kanala ödül verebilmek için yeniden düzenlendiği gözlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür ve Sanat Vakfı'nın ortaklaşa düzenlediği Antalya Televizyon Ödülleri'nin 4'ncüsünde de her yıl olduğu gibi yeni ödüller ortaya çıktı, bazıları ise silindi. Antalya Televizyon Ödülleri'nde her kanala ödül vermek için kategorilerin sürekli değiştirildiği eleştirisi yapılıyor.

EKLENEN ÖDÜLLER
İlk 3 yarışmada, ödül kategorisinde bulunmayan, En İyi Yeni Sezon Komedi Dizisi ve En İyi Yeni Sezon Dram Dizisi ödülleri verildi. Geçen yıl Dizi Film En İyi Müzik Ödülü verilirken, bu yıl Dram Dizisi En İyi Müzik ve Komedi Dizisi En İyi Müzik kategorilerinde iki ödül sahip buldu. Geçen yıl verilen içinde yer alan En İyi Çocuk Programı, En İyi Sağlık Programı, En İyi Gençlik Dizisi ödülleri ise bu kez ödül listesinde yer almadı.

YAPIMCILARIN İSTEDİĞİ OLUYOR

Antalya Televizyon Ödülleri'ne yapılan bir diğer eleştiri de yapımcıların istekleri dışına çıkmaması. Bir yapımın ödül alabilmesi için, yapımcısının yarışmaya katılması gerekiyor. Ay Yapım bu yıl Kuzey Güney yerine ön plana çıkarmak istediği Karadayı ile yarışmaya katılırken, Kuzey Güney dizisinde rol alan Zerrin Tekindor, bireysel olarak yarışmaya katılıp En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

SEKTÖRLE GÖRÜŞÜLÜYOR

Yarışmayı Antalya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte organize eden AKSAV ise yarışma öncesi sektör temsilcileri, fikir sahipleri ve yazarlarla tek tek görüşüldüğünü, ödül kategorilerinin o yılın şartlarına göre belirlendiği belirtti. Çıkartılan kategoriler için ise başvuru yapılmaması neden olarak gösterildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kategoriler katılana göre mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN