Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Parasız olur mu?

Antalyaspor'a uygulattığı haciz ile gündeme gelen Uğur Göksel Çelik, eniştesi Ülker'in, "Projeyi ücretsiz yapacaktı" sözleri için, "Doğru değil, işi benden ücretli istediler" dedi

Giriş Tarihi: 1.5.2013
Medical Park Antalyaspor ile Uğur Mühendislik firması arasındaki haciz kaosunda düğüm çözülemiyor. SABAH Akdeniz, 6. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde açtığı alacak davasını kazandıktan sonra ilk etapta Büyükşehir Belediyesi'nde icra ile 85 bin lirayı tahsil eden, daha sonra kalan 85 bin lira için de MP Antalyaspor'a haciz uygulatan Uğur Mühendislik'in sahibi Uğur Göksel Çelik ile görüştü. Çelik, aynı zamanda eniştesi de olan eski yönetici Nuri Ülker'in, "Projeyi ücretsiz çizecekti" şeklindeki iddiası için, "Doğru değil. Böyle bir söz vermedim. Zaten işi de benden ücreti karşılığında istediler" dedi.

DOSYA MİMARDAN
İnşaat ve yapı projelerinin hazırlanmasında koordinasyonu mimarların yaptığına dikkat çeken Çelik, "Statik, elektrik ve mekanik (su tesisatı) projeleri mimar tarafından mühendislere yaptırılır. En sonunda mimar tüm projeleri onaylayıp işi isteyen tarafa teslim eder. Bizde de böyle oldu" diye konuştu. Çelik, haciz ile tahsil etmek istediği elektrik projesi için Büyükşehir Belediyesi ile sözleşme yapmamış olduğu hatırlatılınca, "Bu, daha çok mimarı bağlar. Ancak bizim yaptığımız projelerin hepsi ihale dosyasına konuldu. İhale dosyasına konulmuş olması, sözleşme olmasa bile işin bize yaptırıldığının resmi kanıtıdır" ifadesini kullandı.

ÜCRET KARŞILIĞI YAPILDI
Projenin MP Antalyaspor'a bir jest olarak ücretsiz hazırlanması gibi bir teklifin kendisine yapılmadığını öne süren Çelik, şöyle devam etti: "Basit bir proje değil. Aylarca sürdü. Çizimler sırasında ücretle çalıştırdığım insanlar oldu. Böyle bir iş parasız olur mu? Nuri Ülker, akrabamdır. Projenin hazırlık safhasında MP Antalyaspor adına belediyedeki toplantılara katılıyordu. Projeyi parasız yapacağımız yönünde bir talebi asla olmadı. Sonuçta ben mahkemenin verdiği karar ile alacağımı tahsil için harekete geçtim. Bunun eleştirilecek bir yanı olamaz. Nuri Ülker, vazgeçmem için telkinde bulunmadı. Vazgeçmem de."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Parasız olur mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN