Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seçimin kaderi grupların el

Seçim yaklaşırken, inşaat ve restoran gibi kritik gruplarda rekabet yoğunlaştı. Seçimin kaderini belirleyecek gruplardaki son durumu Sabah Akdeniz inceledi

Giriş Tarihi: 1.5.2013
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO) 49 grupta seçim heyecanı yaşanacak. Ancak heyecan bazı gruplarda daha yoğun yaşanacak. En kritik gruplar, mevcut yönetim kurulu üyelerinin de yer aldığı ve 3-5 meclis üyesi çıkartan gruplar olacak. Büyük gruplar, seçimin kaderini belirleyecek. 2009 yılı seçiminde yönetimin 5 oy farkla kazanıldığı göz önüne alındığında, her gruptaki çalışmanın önemi de ortaya çıkıyor.

EN KRİTİK GRUP İNŞAAT

Seçim yaklaşırken, en yoğun rekabetin yaşanacağı grupların başında, Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Sayın'ın da yer aldığı ve 4-5 meclis üyesi çıkarması beklenen 30'uncu (İnşaat sektörü) Grup geliyor. Müteahhitler Derneği'nin desteğini de alan Konyaaltı İnşaat, Sarılar İnşaat ve Rıza Mavi gibi sektörün önde gelen isimleri, Faruk Sayın'ın karşısına çıkardıkları liste ile yarışıyor.

LEZZETLİ YARIŞ

Bir diğer kritik grup ise Başkan Yardımcısı Güray Parlak'ın yer aldığı 37'inci (Restoran sektörü) Grup olacak. 3 meclis üyesi çıkaracak grupta, Big Man'in sahibi Güray Kanan, Club Soho'nun sahibi Yıldıray Yılmaz ve İzmirlinin Yeri firmasının sahibi Murat Gerdan'ın da aralarında bulunduğu isimler, Parlak Restaurant'ın sahibi Güray Parlak'a karşı liste çıkarıyor. Diğer Başkan Yardımcısı Adnan Vücudi Özen'in yer aldığı 49'uncu (Sağlık sektörü) Grup'ta da ciddi bir rekabet yaşanıyor. Güler Optik'in sahibi Bülent Güler'in Özen'e karşı hazırladığı karşı listeye, Medikal Park Hastanesi ve Yaşam Hastanesi gibi grupların da destek verdiği iddia ediliyor.

GRUPTAN ÇIKMA DERDİ

Bir diğer kritik grup ise yönetime talip olan isimlerden Ali Rıza Akıncı'nın yer aldığı 1'inci (Tarım sektörü) Grup. Akıncı'yı yeni grubunda zorlu bir rekabet bekliyor. Meclis üyesi Tarık Dede'nin seçime daha önceki listeyle gideceği, Akıncı'nın da ayrı bir listeyle seçime katılacağı öğrenildi. Akıncı'yla birlikte hareket eden Yönetim Kurulu Üyesi Gültekin Gencer'i de kendi grubunda zorlu bir rekabet bekliyor. 8'inci (Gıda sektörü) Grup'ta, Gencer'e karşı Tarık Duru'nun başında yer aldığı liste yarışacak.

TEKSTİLDE GRUP İKİYE BÖLÜNDÜ
Yönetimde temsil edilmeyen ama 4 meclis üyesiyle seçimin kaderini belirleyecek gruplardan olan 9'uncu (Tekstil sektörü) Grup'ta da yoğun bir rekabet yaşanıyor. Daha önceki seçimlerde birlikte hareket eden Çetin Özler ve Ahmet Ünlüoğlu, bu seçimlerde farklı listeler hazırladı. Gruplardan çıkacak ismin yönetim kurulu seçiminde alacağı tavır, seçimin kaderinde belirleyici olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçimin kaderi grupların el
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN