Gül üretimi alanları kayda geçiriliyor

Giriş Tarihi: 2.5.2013
Gülbirlik Genel Müdürü Hasan Çelik, genel kurul toplantısında, GÜLBİRLİK olarak gülün geleceği için büyük sorumlulukları bulunduğunu söyledi. Isparta'da ne kadar gül üretim alanı bulunduğuna dair kesin verilere sahip olmadıklarını vurgulayan Çelik, "Bu eksikliği gidermeliyiz. Bunun için İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile ortak çalışma başlattık. Ne kadar arazide gül üretimi yapıldığını bilmeliyiz. Tahmini rakamlarla geleceği planlayamayız. Ağustos ayı sonrasında bu yönde köklü bir çalışma yapılacak" dedi.

İLAÇ SIKINTISI
Çalışma kapsamında Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığının teşvik fonlarından faydalanarak iyi ürün yetiştirilmesi projesi geliştireceklerini anlatan Çelik, "İlaçlamada bir türlü istediğimiz sonuca ulaşamadık. İlaç firmalarına yaptırım gücümüz yok ama tarım, gıda ve hayvancılık müdürlüğünün var. Kimin, nerede, hangi ilacı, nasıl kullanacağı yönünde ilaç firmalarına yönelik bilgilendirme toplantısı yapabilir. Hatta firmalara yaptırım uygulayabilir. Bu da bizim işimizi kolaylaştırıyor" diye konuştu.

RAKİPLERİMİZ VAR
Çelik, gülün Bulgaristan, Hindistan, Fas, Afganistan, İran, Suudi Arabistan'da da üretildiğini dile getirerek, diğer ülkeleri dikkate alarak dengeli, geleceğe yönelik üretim yapılmasının önem taşıdığına dikkati çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gül üretimi alanları kayda geçiriliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN