Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hacizi 'Çek'tirdi

Başkan Hasan Akıncıoğlu, kendi şahsi çeki ile 97 bin lira ödeme yaparak eski yöneticilerden Nuri Ülker'in kayınbiraderi Uğur Göksel Çelik tarafından MP Antalyaspor'a yapılan hacizi geri çektirdi

Giriş Tarihi: 2.5.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Medical Park Antalyaspor ile Uğur Mühendislik firmasının sahibi Uğur Göksel Çelik üçgenindeki haciz kaosu şimdilik sona erdi. İhalesi 2010 yılında iptal edilen Yeşilbayır Tesisleri'nin elektrik projesini hazırladığı gerekçesiyle başvurduğu mahkemeyi kazanıp, önce icra ile Büyükşehir Belediyesi'nden 85 bin lira nakit tahsilat yapan, daha sonra da MP Antalyaspor'a haciz uygulatan Uğur Mühendislik, paranın kalan bölümünü çek ile tahsil etti ve hacizi kaldırdı.

ÇEK VERİLDİ HACİZ KALKTI
MP Antalyaspor'un eski yöneticilerinden Nuri Ülker'in kayınbiraderi olan Uğur Göksel Çelik'in avukatı Ali Topuz, önceki akşam tesislere gelerek MP Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu ile görüştü. Yaklaşık 2 saat süren görüşmenin ardından Başkan Akıncıoğlu, kendi şahsi çekini keserek Avukat Ali Topuz'a verdi. Avukat Ali Topuz, Başkan Akıncıoğlu'dan 97 bin lira tutarındaki çeki aldıktan sonra geçen hafta Cuma günü tesislerdeki elektronik ve elektrikli eşyalara uygulanan hacizi kaldırdı.

BÜYÜKŞEHİR ÖDEMEYİNCE

Tesislerden çıkarken habercilere yaptığı açıklamada, "Alacağımızı çek karşılığı tahsil ettik. Haciz kaldırılmış oldu, herkese geçmiş olsun" diyen Topuz, gazetecilerin, "Bu sorun neden haciz yapmaya varacak kadar büyüdü?" sorusuna, "Antalyaspor'u bu noktaya getiren Antalya Büyükşehir Belediyesi'dir. Her belediyenin, kendi kentindeki kulübüne sahip çıkması gerekir. Onlar Antalyaspor'a yönlendirme yapmadılar ama, ödeme yapmamakla bir şekilde yönlendirmiş oldular" diyerek yanıt verdi.

NURİ ÜLKER'İ SORUMLU TUTTU

Medical Park Antalyaspor'a, müvekkili Uğur Göksel Çelik'in isteği doğrultusunda haciz uyguladıklarını anlatan Topuz, sorunun bu noktaya gelmesinde eski yönetici Nuri Ülker ile Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluğu olduğunu öne sürerek, "Nuri Ülker bütün görüşmeleri Antalyaspor adına takip eden kişi. Asıl işi bu noktaya getiren de kendisidir. Bu işi bu noktaya getirmeden çözmesi gerekirdi" dedi.

ANTALYA'NIN ONURU ÖNEMLİ
Başkan Hasan Akıncıoğlu ise, vicdani açıdan bakıldığında Antalyaspor'a ait olmayan bir borcu ödemek zorunda kaldıklarını söyledi. Akıncıoğlu, "Ortada olan durumu bütün Antalya biliyor. Kulübümüzün malı olmayan üzerinde söz sahibi de olmadığımız bir arazi üzerine kurulacak tesisin elektrik projesinin bedeli olarak bu borçtan sorumlu tutulduk. Öyle ki; bu projenin yapılması için ortada bir sözleşme ve anlaşma bile yok. Antalyaspor'un onuru her şeyden önce gelir, 97 bin lira ödeme yaptık ve hacize izin vermedik. Kararı temyize gönderdik. Hukuk süreci devam ettiği için bunu sonuçlanmış olarak görmüyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hacizi 'Çek'tirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN