Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Asıl engelleyen belediye'

Isparta MO Başkanı Kuyu, Başkan Günaydın'ın eski İl Özel İdare binasının bulunduğu yerin yeşil alan ve meydan yapılması projesinin samimiyetten uzak olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 3.5.2013
Isparta Mimarlar Odası Başkanı Merve Kuyu, eski İl Özel İdare binasının yerinin nasıl değerlendirileceği ile ilgili kamuoyunda başlatılan tartışma sürecine farklı bir açıdan yaklaştı. Belediyeye ait 50 bin metrekarelik alanın yeşil alan ya da kent meydanı yapılabilecekken beton yığını haline getirildiğini belirten Kuyu, "Bu kadar büyük bir alanın yeşil alan, kent meydanı ve yerel pazar olmasını engelleyen kendisidir. Sayın başkanın samimiyetini buradan tartın" dedi. Mimarlar Odası Başkanı Kuyu, eski İl Özel İdare binasının yerinin katlı otopark yeşil alan yapılmasını isteyen belediye yönetimine bir öneride bulunarak, "Bu kadar kıymetli bir parselin ekonomik getirisini basit anlamda gözardı etmeyi doğru bulmuyorum. Belediye aynı ekonomik değerde bir parseli İl Özel İdaresi'ne versin, mevcut yeri de istediği gibi değerlendirsin. Yani takas yapılsın" diye konuştu.

8 YILLIK BİR KONU

Konunun 8 yıllık bir mesele olduğuna dikkat çeken Kuyu şunları söyledi: "Bu mesele gerekli teknik ve uzmanlık alanla rı ile bir sürü toplantılar yapılmış bir mesele. Bugün gündeme yeni düşmüş gibi, 'oturup, konuşalım' demek yanlış. Karşılıklı taraflar varmış gibi yapılan tartışmalardan ben rahatsızım. Burası kamuya ait bir parsel Burada alınacak kararda kamu menfaati düşünülmeli. Tartışmaları sıfırlayıp, hemen ortak akıl platformu oluşturulmalıdır."

SAMİMİ DEĞİLLER
Çarşamba Pazarı'nın Isparta'nın akciğeri denilecek kadar önemli bir yer olduğuna dikkat çeken Isparta Mimarlar Odası Başkanı Merve Kuyu, "50 bin metrekarelik alandan bahsediyoruz. Ama şimdi beton yığınına dönüştü. 800 metrekarelik alandan kent meydanı elde etmek istiyoruz. Konuşmaların samimiyetini buradan ölçün" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Asıl engelleyen belediye'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN