Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Menzil'e tapu müjdesi

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, meclis toplantısında, Menzil Siteleri'nde 29 yıldır yaşanan tapu probleminde çözüm sürecinin başladığının müjdesini verdi

Giriş Tarihi: 4.5.2013
Kepez Belediye Meclisi'nin, Mayıs ayı olağan toplantısında Menzil Siteleri'ne müjde geldi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün başkanlığında toplanan mecliste, 29 yıldır yaşanan mülkiyet problemi çözüm aşamasına gelen Yeni Doğan Mahallesi'nde bulunun Menzil Siteleri'ndeki, inşaat ruhsatı ve iskan raporu eksikliğini gidermek için hazırlanan plan değişikliği önerisi oybirliği ile kabul edildi. Başkan Tütüncü, Vakıflar İdaresi'nin mülkü olan araziye, kamulaştırma işlemi yapılmadan inşa edildiği için Menzil Siteleri'nde oturanların 29 yıldır tapularını alamadıklarını hatırlattı. Tütüncü, on binlerce kişinin oturduğu sitelerdeki problemi çözmek için 3 yıl önce çalışma başlattıklarını anımsatarak, şunları söyledi:

ANLAŞMA ZEMİNİ OLUŞTU
"Problemin çözümü için Vakıf İdaresi ve sitelerin yöneticileri ile birçok kez toplantı yaptık. Problemin iki muhatabını bir araya getirdik. Yaklaşık 3 yıllık bir çalışmanın neticesinde 29 yıldır çözülemeyen problemi adım adım çözüyoruz. Vakıflar İdaresi ile Menzil Siteleri sakinleri arasında bir anlaşma zemini, mutabakat süreci başladı. Vatandaşlarımız, tapularını, uygun bir fiyattan almaya başladı. İnşaat ruhsatı ve iskan olmamasından dolayı var olan prosedür eksikliğini de plan tadilatıyla çözeceğiz. çok önemli bir problemi, çözme aşamasına getirmekten dolayı mutluyuz."

SPORCULARA ÖDÜL

Mecliste ayrıca belediye kulübünün şampiyon sporcularına ödül verilmesi talebi de karara bağlandı. Plan ve Bütçe Komisyonu, Antalya, Türkiye ve Avrupa şampiyonu olan belediye kulübünün takımlarına ve ferdi sporcularına 150 bin TL para ödülü verilmesini talep etti. Kepez Belediyesi Meclis Üyeleri, bu talebi oy birliği ile kabul etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Menzil'e tapu müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN