Batı Akdeniz iş dünyası seçimini yaptı

ATSO seçiminde mevcut yönetimden 2'si başkan yardımcısı 4 isim gruplarından çıkamadı. Sayım sonunda, iki aday da 127 kişilik mecliste 70'ten fazla koltuk kazandıklarını iddia etti

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın heyecanla beklenen seçimlerinin ilk raundu gerçekleşti. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak ile ATSO Meclis Başkanı Ali Rıza Akıncı'nın yeni dönem için yönetim kurulu başkanlığı adaylığını açıkladığı seçimlerde 49 meslek komitesi içinde 303 komite üyesi ve 127 meclis üyesinin seçimi yapıldı. 30 bine yakın üye sayısıyla Batı Akdeniz'in en büyük sivil toplum örgütü konumundaki ATSO seçimlerinde yaklaşık 12 bin üye oy kullandı. Saat 09.00'da açılan sandıklardaki oy kullanma işlemi 17.00'ye kadar sürdü.

BUDAK VE AKINCI ÇIKTI
Çetin Osman Budak'ın yarıştığı 13'üncü grupta 150 oy turuncu, 50 oy beyaz liste oy aldı. 1'inci grupta yarışan Ali Rıza Akıncı'nın beyaz listesi ise 135 oy alırken, turuncu liste 95 oyda kaldı. Bu sonuçlarla ATSO yönetim kurulu başkanlığı için aday olan iki isim de gruplarından başarıyla çıktı.

YÖNETİME DARBE

Seçimlerin en dikkat çekici sonuçları ise yönetim kurulunda yaşandı. 49'uncu grupta yarışan ATSO Başkan Yardımcısı Adnan Vücudi Özen ile 37'nci gruptan Güray Parlak gruplarından çıkamadı. Ayrıca yönetim kurulundan 30'uncu gruptan Faruk Sayın ve 44'üncü gruptan Levent Yiğiter de gruplarından çıkamadı. Mevcut yönetimden, Ali Kıvrak ile Ali Peker seçimlerde aday olmadı. Böylece yönetim kurulundan 6 isim, yeni dönemde mecliste yer almayacak. Mevcut yönetimden Gültekin Gencer ise Ali Rıza Akıncı ile birlikte beyaz liste ile yarıştı ve grubundan çıktı. Mızrap Cihangir Deniz ise gri listeyle grubundan seçildi. Böylece 11 kişilik yönetim kurulundan, turuncu listeyle yarışan sadece 3 isim meclise girmeye hak kazandı. Turuncu listeyle yarışan yönetim kurulu üyesi Kenan Çelik ise kazandı. 31'inci Mustafa Yılmaz turuncu listeden kazandı.

İKİ GRUP DA İDDİALI
Sonuçların açıklanmasıyla, hem Çetin Osman Budak, hem de Ali Rıza Akıncı, sevinç gösterilerinde bulundu. Seçimle ilgili açıklama yapan her iki aday da 127 kişilik mecliste 70'er sandalye kazandıklarını iddia etti. Turuncu ve beyaz liste dışında seçime katılan ve meclise seçilen üyelerin, seçimin kaderini belirlemesi bekleniyor.

GAZİ BULVARI KİLİTLENDİ

ATSO binası önündeki Gazi Bulvarı'nda sabah saatlerinden itibaren yoğun bir trafik oluştu. Binlerce üye ve görevlinin araçlarıyla normal şehir trafiği de birleşince Gazi Bulvarı'nda gün boyunca trafik sıkışıklığı yaşandı. Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerince bölgede özel olarak ekipler görevlendirildi ve gün boyu trafik kontrol altında tutulmaya çalışıldı.

DTO'DA YENİ YÖNETİM
Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesi binasında yapılan olağan genel kurulda Başkanlık için Ahmet Erol ile İnanç Kendiroğlu mücadele etti. 831 üyesi bulunan DTO seçimlerinde 505 üye oy kullandı. 20 meclis üyesinin belirlendiği seçimlerde İnanç Kendiroğlu'nun listesi 264, Ahmet Erol'un listesi de 240 oy alırken 1 oy geçersiz sayıldı. Seçim sonrası Ahmet Erol, yeni başkanı kutlayarak başarılar diledi. DTO'nun yeni meclisi yönetim kurulunu önümüzdeki günlerde belirleyecek.

İŞTE ATB'NİN YENİ MECLİSİ
ANTALYA Ticaret Borsası Organ seçimlerinin birinci aşaması olan meslek komiteleri üyeliği ile meclis üyeliği seçimi Antalya Ticaret Borsası salonunda yapıldı. Seçimde başka aday çıkmayınca tek liste oylandı.

HUZURLU SEÇİM SÜRECİ
ATB bünyesinde faaliyet gösterecek 7 meslek komitesine 45 üyenin seçildiği sandıkta, bu üyelerden 19'u meclis üyesi olarak belirlendi. Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, huzurlu bir seçim süreci geçirdiklerini belirterek, sonuçların hayırlı olmasını diledi. Önümüzdeki hafta meclis üyeleri toplanarak, yönetim kurulu üyelerini ve başkanı, TOBB delegelerini seçecek.

DTO YENİ MECLİSİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU

"Vardakosta Denizcilik, Hanefi Demirkıran, Yusuf Demirel, KOS Yatçılık, Akyol Denizcilik, Serkan Yatçılık, Sude Su Sporları, Anılgan Otelcilik, Akınlar Deniz Yat Ltd. Şti, Abdi Altılı, Tansal Marine, S.S Yeni Liman Su Ürünleri Koop, Dem Denizcilik, Nazar Seyahat, Mehmet Koç, Mahmut Celal Önel, Tığlı Denizcilik, Çıma Turizm, Nuri Dumlupınar ve Asçimport Turizm.

YUSUF KEYİK YENİDEN BAŞKAN
Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) 25'nci dönem Meslek Komitesi ve Meslek Üyesi seçimlerinde gülen taraf Yusuf Keyik ve yönetimi oldu. Keyik 13 gruptan zaferle çıkarak, üçüncü dönem Başkanlığa imza attı. Ticaret Borsası'nda olduğu gibi Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) seçimleri de uzun kamuoyu gündemindeydi. Meslek Komitesi ve Meslek Üyesi seçimleri, saat 09.00'da başladı. 1844 üye, 13 meslek grubunda oy kullandı. 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11 ve 13 nolu gruplardan çıkan Keyik, kereste ve mobilya grubu olan 12'nci grupta, rakibi Ali Say ile berabere kaldı. Yapılan kura çekiminin ardından 12'nci grupta yine gülen taraf mevcut Başkan Keyik oldu. Kendilerine verdiği desteklerden dolayı üyelerine teşekkür eden Başkan Keyik, "Bu saatten sonra Burdur kazandı. Biz yine Ali Say kardeşimizle birlik çalışacağız. Birbirimizin projelerinden faydalanacağız" diye konuştu.

BAŞKAN VAROL SANDIKTA DEVRİLDİ
Burdur Ticaret Borsası'nda üç dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Baki Varol, Yılmaz Başer karşısında mağlup oldu. Burdur'da, yaklaşık 1 aydır kamuoyu gündemini meşgul eden Ticaret Borsası seçimleri sona erdi. Borsa'ya kayıtlı 445 üyeden 397'si, sabah saat 09.00'dan itibaren oy kullanmak için sandık başına gitti. Saat 17.00'de tamamlanan oy kullanma işlemini ardından, sandıklar açıldı. Yılmaz Başer 221 oy alırken, mevcut Başkan Baki Varol ise 173 oy da kaldı. 3 oy ise geçersiz sayıldı.

DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ

Varol seçimi kazanan Başer'i tebrik ederek hayırlı olmasını temenni ederken, Bayer ise Varol'un sizlerin tecrübelerinden faydalanacaklarını ve Borsa'nın çalışmalarını daha da ileriye taşıyacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batı Akdeniz iş dünyası seçimini yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN