Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızların okuması önemli

Alanya'da yaptırılacak Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nin protokol imza törenine katılan Vali Altıparmak, kızların erken evlendirilmemesini istedi

Giriş Tarihi: 6.5.2013
Antalya'nın Alanya ilçesinde kız teknik ve meslek lisesi yapımı için protokol imzalandı. Hayırsever Güzin ve Veliddin Bekrioğlu çifti tarafından yaptırılacak 'Veliddin- Güzen Bekrioğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi' nin protokolü, Alanya Kaymakamlığı'nda Antalya Valisi Ahmet Altıparmak'ın katılımıyla imzalandı.

PROTOKOL İMZALANDI

Veliddin ve Güzin Bekiroğlu'nun yaptıracağı 24 derslikli Kız ve Teknik Meslek Lisesi'nin protokolü Alanya'da imzalanan 12.'inci okul protokol oldu. İmza töreninde konuşan Altıparmak, Oba beldesinde yapılacak 24 derslikli Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nin Antalya bölgesinde hayırseverlerin yaptığı 98'inci okul olduğunu söyledi.

ERKEN EVLENDİRMEYİN

Vali Ahmet Altıparmak "Eğitim kalitesine ciddi anlamda destek verdikleri için Alanyalı hayırseverlere teşekkür ediyorum. Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nin temelini en kısa zamanda atıp açılışını da yaparız. Kızlarımız sadece Doğu'da değil Batı'da da ihmal edilebiliyor. Bu yüzden kızlarımızın okuması çok önemli. Okumalarının şartı kızların birlikte eğitim görmesi ise kız meslek lisesinde okuyabilirler. Kızlarımız erken yaşta evlendirilmemeli" dedi. Hayırsever Veliddin Bekiroğlu ise kızların eğitimine çok önem verdiğini ve yıllardır bu projeyi hayal ettiğini belirtti.

ÜÇÜNCÜ SIRADAYIZ
Eğitim kalitesinin artmasında ve çocukların daha iyi ortamlarda okumasında hayırseverlerin ciddi katkılarının olduğunu söyleyen Vali Altıparmak, "Kamu imkanlarını elbette seferber ediyor, ancak sizler de biliyorsunuz ki kamunun yetmediği yerde şahısların gayreti ön plana çıkması çok önemli" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızların okuması önemli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN