Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seçimin kaderi diğer listelerde

Giriş Tarihi: 6.5.2013

ATSO seçiminde adaylardan Budak turuncu, Akıncı ise beyaz listelerle yarıştı. Seçimin asıl kaderini ise mavi, gri, pembe gibi 'pazarlığa açık' kazanan diğer listeler belirleyecek

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO) seçimlerin ilk aşaması tamamlandı. Meclis üyeleri belli olurken, meclis 10 gün içerisinde toplanarak yeni yönetimini belirleyecek. Adaylardan Çetin Osman Budak turuncu, Ali Rıza Akıncı ise beyaz listelerle yarışırken, seçimin asıl kaderini ise mavi, gri, pembe gibi "pazarlığa açık" diğer listeler belirleyecek. Yönetim kurulu seçiminin yapılacağı güne kadar yoğun kulis çalışmaları gerçekleşecek.

TÜRSAB'A KARŞI ZAFER

Seçimin en önemli sürprizlerinden birine ise 45'inci (turizm taşımacılık) grup imza attı. Sektörün en önemli çatı örgütü olan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nin (TÜRSAB) listesine karşı yarışan Belmondo Travel Yönetim Kurulu Başkanı Nejdet Alacan ve ekibi, seçimi kazanmayı başardı. İki dönem öncesi yönetim kurulu üyesi olan ve geçen dönem de meclis üyesi olan TÜRSAB Antalya BYK Başkanı Kerim Çavuşoğlu ise meclis dışında kaldı.

BABA-OĞUL MECLİSTE

Seçimler sonrası akıllarda kalan en ilginç fotoğraf, baba-oğul meclise giren Mithat Yılmaz ve Yıldıray Yılmaz oldu. Mithat Yılmaz, 6'ncı (hal komisyoncuları) gruptan meclise girerken, oğlu Yıldıray Yılmaz ise 37'nci (restorancılar) gruptan seçilerek meclise girdi. Sonuçları almalarıyla, zaferi baba-oğul sarılarak kutladı. 37'nci grubun bir diğer ilgi çekici ismi ise 1989- 1998 yılları arasında Fenerbahçe basketbol takımında görev alan SABAH akdeniz'in eski spor yazarlarından Güray Kanan oldu. Kanan, 1.98 cm boyuyla en uzun meclis üyesi oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçimin kaderi diğer listelerde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN