'Yörükler'den 20'nci buluşma

Giriş Tarihi: 6.5.2013
TÜRKİYE'NİN dört bir yanındaki Yörükleri buluşturmayı hedefleyen Antalya Yörükler Derneği'nin düzenlediği şenliğe, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere siyasi partilerin genel ve yerel liderleri de katıldı. Ülkenin en büyük Yörük buluşması olarak kabul edilen Düzlerçamı'ndaki şenliğe, yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

ŞENLİK HEYECANI
Mehteran Takımı, halk danslarının sahnelendiği, tanınmış Türk Halk Müziği sanatçılarının performans gösterdiği şenlikte, çocuklar develere bindi, yaşlı kadınlar geleneksel yöntemlerle yayık ayranı yapıp yün çorap ördü. Devasa piknik alanına dönün şenlik alanında, gözlemeler, ayranlar yendi.

BİRLİĞİMİZİ KORUYALIM

Açılış konuşmasında PKK sürecine değinen Dernek Başkanı Abdullah Duman, "Türkiye'de bir kaos ortamı yaşanıyor. Bugünleri atlatmamız, ülkemizin bütünlüğünü korumamız için birlik ve beraberliğimizi korumamız lazım" şeklinde konuştu.

YÖRÜKLER İZİN VERMEZ

Ardından Yörük poşusuyla kürsüye gelen CHP lideri Kılıçdaroğlu iktidarın başkanlık sistemini getirmeye çalıştığını ama partisinin buna izin vermeyeceğini dile getirerek, "Yörük Halil Efe'yi, Akçalı Kel Mehmet'i unutmadık. Onlar sizin çocuklarınızdır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yörükler'den 20'nci buluşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN