Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birinci Hıdırellez şenliğine davet

İç Anadolu Dernekleri Platformu'nun Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle düzenleyeceği 1. Hıdırellez Şenliği Sarısu'da yapılacak

Giriş Tarihi: 10.5.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ve İç Anadolu Dernekler Platformu öncülüğünde düzenlenecek olan 1. Hıdırellez Şenliği ve Piknik Şöleni, yarın Sarısu Mesire alanında yapılacak. 1. Hıdırellez Şenliği ve Piknik Şöleni ile ilgili Konyalılar Derneği binasında basın ile buluşan platform yönetimi etkinliğin içeriğini aktardı. Antalya Konyalılar Derneği Başkanı, aynı zamanda Platform Genel Sekreteri Hasan Hüseyin Cengiz, "Tek vücut, tek yürek sloganı ile 1. Hıdırellez şenliğini düzenliyoruz. Burada amacımız Antalya'da yaşayanların tek vücut olarak bir mekanda buluşması ve eğlenmesi, kültürlerini birbirine yansıtması" dedi. Platform Sözcüsü Cemalettin Pelen 2007'de kurulan İç Anadolu Dernekleri Platformu hakkında da bilgi verdi. Platformun birlik ve beraberliği artıran yapısından bahseden Pelen, herhangi bir siyasi görüşe yakınlıklarının olmadığını söyledi.

KATILIM ÜCRETSİZ
Şenlik 10:00-18:00 arasında gerçekleşecek. Şenlik alanına giriş tamamen ücretsiz. Neşet Ertaş'ın akrabalarından oluşan Kırşehir Abdallar Topluluğu bir konser verecek. Şenlikte, çeşitli derneklerin mahalli sanatçıları yer alacak. Folklor ekipleri oyunlarını sunacak, halaylar çekilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birinci Hıdırellez şenliğine davet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN