Kepezaltı ve Santral'e son kez tapu müjdesi

Giriş Tarihi: 10.5.2013

3 bin kişiyi ilgilendiren Kepezaltı ve Santral mahallelerinde daha önce imar planlarına yapılan itirazların kabul edilmesi nedeniyle ertelenen tapu süreci bu kez meclisten geçti.

Kepezaltı ve Santral Mahalleleri'nde 30 yıldır devam eden tapu sorununda, son adım atıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Nisan ayı meclis toplantısında, binlik Uygulama İmar Planı'na yapılan itirazların kabul edilmesiyle, planlar iptal olmuştu. Başkan Mustafa Akaydın, kendi yetkisini kullanarak, itirazların değerlendirilmesini meclise iade etti.

BU KEZ TAM KADRO

Nisan ayı meclis toplantısında CHP grubundan Mustafa Karaman, Gürsel Karabayır ve Hüseyin Kazancı'nın son anda meclis salonundan ayrılması nedeniyle, CHP çoğunluğunu kaptırmıştı. Ancak Mayıs ayı meclis toplantısına, CHP kam kadro katıldı. CHP İl Başkanı Devrim Kök ve MHP İl Başkanı Osman Çetin de meclis toplantısını takip etti.

MHP KARAR DEĞİŞTİRDİ

Konu yeniden görüşülürken, bu kez itirazlar reddedildi. CHP'li meclis üyelerinin yanı sıra, ilk oylamada itirazların kabulü yönünde oy kullanan MHP'li meclis üyeleri ve 2 bağımsız meclis üyesi de bu kez itirazların reddi yönünde oy kullandı. AK Partili meclis üyeleri ise itirazların kabulü yönündeki görüşlerini değiştirmedi. Karar oy çokluğu ile alındı. Daha önce Mustafa Akaydın, tapuların Ramazan Bayramı'na kadar verileceğini duyurmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepezaltı ve Santral'e son kez tapu müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN