Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altıparmak'tan veda toplantısı

Giriş Tarihi: 11.5.2013

Erzurum Valiliği görevine atanan Antalya Valisi Altıparmak, , hem yaptıklarını anlattı hem de basın mensupları ile vedalaştı

Antalya'daki görev süresini dolduran Vali Ahmet Altıparmak, Ramada Plaza Otel'de düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla vedalaştı. 2010 yılında göreve gelen Altıparmak, 3 yıllık görev süresi boyunca hayata geçirdiği projelerini gazeteciler ile paylaştı. Göreve gelişinin 3. yılını bitirmesi nedeniyle günler öncesinden hazırlanan Altıparmak'ın bu toplantısı atama kararnamesi çıkınca veda toplantısına dönüştü. "Antalya'da hoş bir seda bırakabildiysek kendimizi mutlu hissederiz" diyerek veda eden Altıparmak'a İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam eşlik etti.

KALEİÇİ UHDE KALDI

Görev süresi boyunca Antalya basınından çok memnun olduğunu belirten Altıparmak, Antalyalı gazetecilerin kendi ayaklarına kurşun sıkmadıklarını belirterek, "Burada bir disiplin, kendi ekonomik çevresine zarar vermeme anlayışını görmekten hakikaten memnun oldum" diye konuştu. Antalya'dan Kaleiçi ile ilgili sorunların çözüme ulaştığını görmeden ayrıldığı için üzüntü duyduğunu ifade eden Altıparmak, "Kaleiçi'nde bir birlik olmasını hakikaten çok arzu ederdim. Birlik kurulup oranın bir sahibinin olmasını isterdim. Geçen akşam Kaleiçi'ne baktığımda yine bazı lambaların yanmadığını gördüm. Sahipsizlik üzüntü verici. Keşke bu gerçekleşseydi. Bir de Kaleiçi'ndeki o metruk binaların satın almaları tamamlanıp, çirkin görüntüye sahip binaların düzenlemeleri yapılabilseydi" dedi.

EXPO 2016

EXPO 2016 süreci ile ilgilide açıklamalarda bulunan Altıparmak, "EXPO benim bir evladım gibiydi" dedi. Sürecin hassasiyetle takip edilmesi gerektiğini aktaran Altıparmak, yeni Antalya Valisi Sebahattin Öztürk'ün en az kendisi kadar özverili çalışacağından emin olduğunu ifade etti. Erzurum Valisi Sebahttin Öztürk ile görev değişikliği yapan Altıparmak, "Herkes yaz sıcağından kaçmak için yaylaya gidiyordu, biz de Erzurum'a gidiyoruz" diye konuştu.

ANTALYA'DA EVİM VAR
Toplantının sonunda gazeteciler ile hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmeyen Vali Altıparmak, Antalya'ya hakkını helal ettiğini belirterek, çok güzel bir 3 yıl geçirdiğini söyledi. Antalya ile bağının kopmayacağını da belirten Altıparmak, kentte zaten kirada olan bir evlerinin olduğunu hep geleceklerini açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altıparmak'tan veda toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN