'Birlikte Yaşayalım'

Manavgat Emniyet Müdürlüğü engellilerin hayata hazırlanması amacıyla bir proje uygulamaya koydu

Giriş Tarihi: 11.5.2013
Antalya'nın Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından engellilerin hayata hazırlanmaları ve öz güvenlerini geliştirmek amacıyla 'Birlikte Yaşayalım Projesi' hazırlandı.

FARKINDALIK ARTACAK

Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, herkesin potansiyel bir engelli adayı olduğunu söyledi. Hizmetlerin vatandaşlara ulaştırılması konusunda engellilerin zayıf halka olduğunu ifade eden Bulgurlu, "Bu projeyle engelli vatandaşların farkındalığı ortaya çıkarılacak" dedi. Manavgat İlçe Emniyet Müdürü İsmail Taşkıran ise projeyle amaçlarının engelli çocukların moral ve motivasyonunu arttırmak, öz güvenlerini geliştirmek, ihtiyaçları olan sosyal ortamı oluşturmak ve sosyalleşmelerine katkıda bulunmak olduğunu kaydetti.

ORTAK ÇALIŞMA

Engellilerin karşılaştıkları durumlarda rahatlıkla polise başvurmalarını sağlamak istediklerini belirten Taşkıran, "Projeyi İlçe Milli Eğitim müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Şoförler Odası Başkanlığı, Esnaf ev Sanatkarlar Odası, Kaymakamlık Sosyal Hizmetler Bürosu'yla ortaklaşa yürüteceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Birlikte Yaşayalım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN