Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fecir ALPTEKİN: Yakışıklıyı takdimimdir!

Giriş Tarihi: 11.5.2013
Erkeklere hiiiiç kızmamak lazım bir filmi sırf kadın oyuncunun güzelliği uğruna izliyorlar diye… Veya o kadını o filme koyana da kızmamak lazım. Göz bu, görüyor!
İnsanın güzele bakası geliyor mu, gelmiyor mu?
Güzele bakmak, güzel bir şey görmek gönlünüze de hoş geliyor mu, gelmiyor mu? Ne yalan söyleyeyim, ciddi bir sinemasever olarak filme sırf "yakışıklı oyuncu" için gitmem… Ama böyle bir durumla karşılaşınca da, seyri güzel olmuyor mu derseniz… Vallahi pek iyi oluyor!
Normalde üzerine para verseniz gitmeyeceğim bir filme geçenlerde arkadaş hatırı için gittim. Düşünsenize… "The Last Stand/ Geçit Yok", Arnold Schwarzenegger'li bir aksiyon!
Aman efendim, iyi ki gitmişim. Film bir başladı ki… Ayıptır söylemesi - tabii oynadığı rolü takdir etmiyoruz ama - azılı kanun kaçağı/ uyuşturucu kaçakçısı Gabriel Cortez rolünde bir Latin bombası! Siyah "jilet" takım elbise, rüzgarda uçuşan hafif uzun aslan yelesi saçlar, zeytin gözler, lokum dudaklar, keskin bir duruş… Yanımdakilere de fazla çaktıramıyorum… Ama sinemadan çıkıp eve gider gitmez attım kendimi Internetin başına, kimdir bu diye. Evet, yakışıklıyı takdimimdir… Eduardo Noriega!
1973 doğumlu bir İspanyol.
Önce piyano eğitimi almış, sonra hukuk okuyup avukat olmuş ama tabii ki bir gün - belki de sokaklarda - rastgele keşfedilip kendini sonunda sinemanın içinde bulmuş.
Üzerine oyunculuk dersleri de görmüş… Ve daha eğitim aşamasındayken Alejandro Amenabar gibi usta yönetmenlerin dikkatini çekmiş.
Kariyerinin büyük bölümü henüz İspanyol sinemasında… Ama siz de onu ülkemizde oynayan ABD yapımı "Bakış Açısı, Sibirya Ekspresi" gibi filmlerinden hatırlayabilirsiniz. Ben kendisini daha önce fark etmediğime şaşırıyorum açıkçası… Yıllar önce Antonio Banderas'ı da aynı bu şekilde, daha adı sanı duyulmamışken "Philadelphia Sokakları" filminde keşfetmiştim, kendi adıma… Sinema izleyicisi olarak hayatımda benzeri başka örnekler de var, gözüme gerçekten güveniyorum.
Siz de bana güvenin ve Eduardo'ya dikkat edin! O, iyi bir sinema yüzü… Performans grafiği, Hollywood'daki itibarı ve oyunculuk kariyeri de bu Arnold Schwarzenegger'li gişe filminden sonra iyice yükselişe geçecek ve sanırım kendisini gelecek yıllarda artık sık sık beyazperdede görebileceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fecir ALPTEKİN: Yakışıklıyı takdimimdir!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN