Sinan Mahallesi'nin 'dönüşüm'ü başladı

Giriş Tarihi: 11.5.2013

Muratpaşa Belediyesi'nin prestij projelerinden Sinan Mahallesi Dönüşüm Projesi'nde ilk kazma vuruldu. Başkan Evcilmen mahalle esnafıyla birlikte çalışmaları yerinde inceledi

Muratpaşa Belediyesi, Sinan Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nde ilk kazmayı vurdu. Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Sinan Mahallesi Çarşı Esnafları Derneği Başkanı Saim Koçak, Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyeleri ve çarşı esnafıyla birlikte çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Evcilmen, "Burası açık AVM olacak ve Türkiye'de yerli esnafın oluşturduğu ilk açık AVM olarak örnek bir proje olacak" dedi.

4 AYDA BİTECEK

Mahallede tüm altyapı çalışmalarının tamamlandığını belirten Başkan Evcilmen, "Yağmur drenaj, atık su, telekom, doğalgaz gibi çalışmalar bitti. Aylardır çalışıyoruz. Bugün üst yapının startını vermek için buraya geldik. Projede aydınlatmadan, yürüyüş yollarına kadar, su oyunlarından, tentenelere, dış giydirmelere kadar her şey standart nizami bir şekilde olacak. Bugünden itibaren 4 ay içinde bu projenin tamamlanması gerekiyor" diye konuştu.

Önemli konsept olacak

Sinan Mahallesi'nin Antalya'nın en eski mahallesi ve ilk alışveriş merkezi olduğunu belirten Başkan Süleyman Evcilmen, "Sinan Mahallesi esnafın dededen oğula, oğuldan toruna taşındığı bir önemli konsepttir. Eğer gerçekleştirebilirsek Antalya Lezzet Usta'larını tek sokakta toplayarak bu konseptin devam ettiği bir özelliği de bu mahallede yaşatmak istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sinan Mahallesi'nin 'dönüşüm'ü başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN