Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gebelik okulu ilk mezunlarını verdi

Giriş Tarihi: 12.5.2013

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi'nin Gebelik Okulu ilk mezunlarını verdi. Derslere katılan Çeribaşı çiftinin Beril adı verilen nurtopu gibi kızı oldu

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi halkın eğitimine verdiği önem doğrultusunda düzenlediği gebe okulu projesinde mezunlarını vermeye başladı. Derse gelen anne ve baba adayları, bu eğitimin çok gerekli olduğunu, ayrıca herkesin bu eğitimlere katılması gerektiğini belirterek, derslerin hem keyifli hem de öğretici olduğunu söyledi.

Ufkum genişledi
İlk derse katılan Behiye Çeribaşı ve eşi, doğum öncesi aldıkları eğitim ile daha bilgili doğum yaptı. Çiftin dünyalar tatlısı kızları Beril bebek, sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. Gebelik Okulu'nun kendilerine büyük fayda sağladığını belirten çift, "Zamanı olan her anne ve baba bu okula katılmalı. Çünkü hamilelik ve sonrasında neler yapacağımıza dair bilmediğimiz o kadar çok konu var ki. Gebelik okulu ufkumuzu genişletti" dedi.

Gebelik Okulu hakında

Gebelik Okulu'na çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları, kadın hastalıkları konusunda uzman doktorlar katılarak, anne adaylarının merak ettiği konularda gerekli bilgilendirmeleri yapıyorlar. Ders programı kapsamında gebeleri takip edecek olan bir diyetisyen de kilo takibi ve kontrolü konusunda anne adaylarına rehberlik ediyor. Ayrıca diyabet eğitim hemşiresi tarafından gebelerin kan şekeri takip edilerek, eğitimlerde veriliyor. Gebe okulu eğitimcisi tarafından egzersizler yaptırılarak anne adaylarının doğuma hazırlanmalarına yardımcı olunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gebelik okulu ilk mezunlarını verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN