Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç Woods'ların derdi zamansızlık

Geleceğin Tiger Woods'ları olmaları hedefiyle yetiştirilen 80 Serikli ve yetiştirme yurdu çocuğu, tam gün okul ve dershaneden golfe zaman ayıramamaktan şikayetçi

Giriş Tarihi: 15.5.2013
Sınavlarla dolu, öğrencileri yarışa atına dönüştüren eğitim sistemine, geleceğin dünya golf yıldızları olmaları için özel yetiştirilen 80 Serikli ve yetiştirme yurdu çocuğundan da tepki geldi. İşadamı Bülent Göktuna'nın sahibi olduğu National Golf Club'ta günde ortalama 6 saat antrenman yapmaları gereken seçilmiş çocuklar, gittikleri Avrupa şampiyonalarında Türkiye'yi layıkıyla temsil edebilmeleri için İngiltere'den getirilen hocalardan özel İngilizce ve muaşeret kuralları gibi dersler de almak zorunda.

12 SAAT ANTRENMAN

Proje dahilinde Türkiye şampiyonlukları elde eden ve İngiltere Birmingham'da gördüğü eğitimle golf hocası olan ilk Türk, Bekir Kara'nın antrenörlüğünde dünya golf turnuvalarına hazırlanan çocuklar, okul-dershane-golf arasında sürekli seçim yapmaya zorlanmaktan yakınıyor. Belek'teki Avrupa Kadınlar Golf Şampiyonası'na günde 12 saat çalışarak hazırlandığını anlatan 17 yaşındaki Serik Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencisi Aylin Erçel, devamsızlıktan kalmak üzere olduğunu söyledi.

PSİKOLOJİK SIKINTI

En büyük kadın golfçü Laura Davies gibi olma hedefini anlatan Aylin Erçel, şampiyonada Türkiye'yi temsil etme şansı yakalamışken okul yönetiminin devamsızlıktan sınıfta kalacağını bildirmesi yüzünden psikolojisinin bozulduğunu söyledi.

BU ŞARTLARDA YETENEK YETİŞMEZ
Okul idarecilerinin golf turnuvalarına hazırlanmayı geçerli devamsızlık mazereti saymamaları ve okuldan sonra dershane olması yüzünden öğrencilerinin zor durumda kaldığını anlatan antrenör Bekir Kara, "Okul ve dershane, sınavlara hazırlıklar çocukların bütün zamanını alıyor. Dinlenmelerine, çocukluklarını yaşamalarına bile zaman bırakmıyor. Bu şartlarda sporun hiçbir branşında yetenekleri ortaya çıkartamayız" diye dert yandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç Woods'ların derdi zamansızlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN