Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şölen başlıyor

Giriş Tarihi: 15.5.2013

Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali, 17 Mayıs Cuma akşamı 53 kişilik Kore Ulusal Tiyatrosu'nun gösterisi ile başlayacak

Devlet Tiyatroları tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali, her yıl olduğu gibi bu yıl da Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşecek açılış gösterisi ile start alacak. 17-27 Mayıs tarihleri arasında sürecek festivalin açılış gösterisi 53 kişilik Kore Ulusal Tiyatrosu tarafından sergilenecek.

22 TEMSİL VERİLECEK

Cuma günü saat 21.00'de Cumhuriyet Meydanı'nda sanatseverlerle buluşacak festivalde, Devlet Tiyatroları'nın yanı sıra 5 farklı ülkeden tiyatro grupları, 10 değişik oyunla 22 temsil verecek. Antalya Devlet Tiyatrosu'nun ev sahipliğinde, Haşim İşcan Kültür Merkezi Büyük ve Küçük Sahne'de gerçekleşecek festival 10 gün sürecek. Bu süre içerisinde, Kore Ulusal Tiyatrosu, Almanya Dortmund Tiyatrosu, Kazakistan Karaganda Kazak Dram Tiyatrosu, Romanya Craiova Marin Sorescu Ulusal Tiyatrosu, İspanya Kulunka Tiyatrosu ile Adana, İstanbul ve Ankara Devlet Tiyatrosu'nca sahnelenen 12 seçkin oyun izleyiciyle buluşacak.

AÇILIŞTA GÖRSEL ŞÖLEN YAŞANACAK
Festivalin açılış gösterisinin geçen yıllara göre daha ihtişamlı olacağını vurgulayan ADT Müdürü Selim Gürata, Kore Ulusal Tiyatrosu'nun davul gösterisinin uzun süre hafızalardan silinmeyeceğini dile getirdi.

BİLETLER TÜKENİYOR
Festivale olan ilginin üst düzeyde olduğunu belirten Gürata, "Biletlerin yarısı şimdiden satıldı. İzlemek isteyenler biletlerini alsın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şölen başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN