ATSO Meclis Başkanı Bayar

ATSO seçim maratonu, meclis başkanlığı seçimi ile sona erdi. Budak yönetiminin adayı olan İzzet Bayar, 10 oy farkla seçimi kazandı

Giriş Tarihi: 16.5.2013
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO) seçim maratonu, meclis başkanlığı seçimi ile sona erdi. Yeni dönemde, meclise İzzet Bayar başkanlık edecek. Bayar'ın yardımcılıklarını ise Nilay Akbaş ve Süleyman Özer yapacak. 127 meclis üyesinden 122'sinin oy kullandığı seçimlerde, Çetin Osman Budak yönetiminin adayı olarak meclis başkanlığı seçimlerine giren İzzet Bayar'ın rakibi, Tahsin Aksoy oldu. Aksoy'un yardımcılığı için ise adaylar Mücahit Turgut ve Cem Onay oldu. Aksoy, meclis seçimlerinde beyaz liste ile yarışan Ali Rıza Akıncı grubunun desteğine almasına karşın, 10 oy farkla seçimi kaybetti. Her iki grubun Katip Üye adayı ise geçen dönem olduğu gibi Rifat Çelik oldu.

KISA SÜRELİ GERİLİM
İzzet Bayar'ın başkan adaylığını, ilk kez SABAH Akdeniz gündeme taşımıştı. Nafiz Tanır ile başkanlık için yarışması beklenen Bayar'ın rakibi Tahir Aksoy olurken, Tanır'ın adaylıktan çekildiği iddia edildi. Seçim öncesi, Tanır ve Bayar arasında kısa süreli bir gerilim yaşandı. Tanır, Bayar'ın yönetim kurulu seçimlerinde öncelikle kendisi ile birlikte Ali Rıza Akıncı'yı desteklediğini, ardından kararını değiştirerek Budak'ı desteklediğini iddia etti. Tanır, "30 yıllık arkadaşım" dediği Bayar'ın bu karar değişikliğini sert sözlerle eleştirdi.

2 OY GEÇERSİZ

ATSO Meclis Salonu'nda dün gerçekleştirilen seçimlerde kullanılan 122 oyun 2'si geçersiz sayılırken, iki pusuladan Meclis Başkan Yardımcısı olarak ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak'ın ismi çıktı. Seçimlerdeki bir ilgi çekici ayrıntı ise bir oy zarfından 30 lira çıkması oldu. Bayar 65, Aksoy ise 55 oy aldı. Birlik çağrısı yapan Bayar, her meclis üyesine ağır bir sorumluluk yüklendiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATSO Meclis Başkanı Bayar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN