Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bucak'a 11 milyonluk pazar yeri yaptırılıyor

Giriş Tarihi: 16.5.2013

Burdur'un Bucak ilçesinde 31 bin 867 metrekarelik kapalı alana sahip olacak modern kapalı pazarın yapımı başlatıldı

Burdur'un Bucak ilçesi Belediye Başkanı Ramazan Ayaz, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcilerine eski sanayi sitesi yerinde inşaatına başlanan kapalı halk pazarı ile ilgili bilgi verdi.

ÇOK AMAÇLI
Başkan Ramazan Ayaz inşaatı başlayan kapalı halk pazarını maketi üzerinde katılımcılara anlatırken, "Kapalı halk pazarı 11 milyon 593 bin TL ihale bedeli olarak yapımına başlanmıştır. İnşaat projesinde, bodrum kat, zemin kat, asma kat, birinci kat ve toplantı odaları bulunmaktadır. Bodrum katın alanı 8 bin 616 metrekare olup otopark, teknik oda ve depolar olarak kullanılacaktır. Zemin katta ise manav, sebzeci, ticari dükkan, balıkçı, yoğurtçu kafeterya, birinci katta ise tuhafiye dükkanları bulunacak. İkinci katta ise toplantı salonları bulunuyor" dedi. Ayaz, pazar yerinin üst katının çok amaçlı salon olarak kullanılacağını belirtti.

582 DÜKKAN OLOCAK

Toplam inşaat alanının 31 bin 867 metrekare olduğunu belirten Başkan Ayaz, kapalı halk pazarında 582 dükkan bulunduğunu belirterek, "Kapalı halk pazarının faaliyete geçmesi ile Bucak, modern bir pazar yerine kavuşmuş olacak dedi. Belediye Başkanı Ramazan Ayaz, toplantıya katılanların görüş, öneri ve sorularını dinledi, soruları tek tek cevapladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bucak'a 11 milyonluk pazar yeri yaptırılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN