Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiftçilerin en bilgilisi

Antalya'da 267 kadın çiftçiyi eleyen Korkutelili Ümmü Akgün, Burdur'da yapılan Bölge Finali'nin birincisi oldu

Giriş Tarihi: 18.5.2013
Antalyalı kadın çiftçiler başarıya doymuyor. Bu yıl Antalya genelinde düzenlenen 267 kadın çiftçinin katıldığı yarışmalarda birinci olan Korkutelili Ümmü Akgün, Burdur Bölge Finali'ni kazanarak Antalya'ya beşinci kez bölge birinciliğini getirdi.

9 İL YARIŞTI

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından bu yıl 10'uncusu düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje yarışması Burdur Bölge Finali gerçekleştirildi. Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi salonunda düzenlenen Bölge Finali'nde, Antalya, Burdur, Muğla, Balıkesir, İzmir, Denizli, Aydın, Manisa ve Isparta illerinde düzenlenen yarışmalar da birinci olan kadın çiftçiler yarıştı.

ALTIN SORUYU BİLDİ

Tarım, hayvancılık ve gıda ile ilgili 15 sorunun yöneltildiği yarışmada 15 soru sonunda üçüncülüğü Burdur kazanırken, birincilik ve ikincilik yarışı altın sorularla devam etti. Antalya ve Balıkesir'den katılan kadın çiftçilerin kıyasıya rekabeti ile süren yarışmada eşitlik 10. Altın soruda bozularak yarışmaya Antalya Korkuteli ilçesi Garipce köyünden katılan kadın çiftçi Ümmü Akgün birinci oldu.

3 BİN LİRA ÖDÜL

Yarışma birincisi Ümmü Akgün birincilik ödülü olan 3 bin TL'yi Burdur Vali Yardımcısı Bülent Uygur'dan aldı. Yarışmada ikinci olan kadın çiftçiye 2 bin TL, üçüncüye bin TL para ödülü verilirken tüm yarışmacılara Burdur İl Müdürlüğü tarafından birer altın hediye edildi. Antalyalı kadın çiftçi Ümmü Akgün Antalya'yı Balıkesir'de 13 Haziran'da düzenlenecek Türkiye finalinde temsil edecek. Bölge şampiyonui Ümmü Akgün, Türkiye şampiyonu olmak için bu büyük destekle birlikte elinden geleni yapacağını ve Antalya'ya bir kez daha Türkiye birinciliğini sevincini yaşatmak istediğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiftçilerin en bilgilisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN