Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez İHL gün sayıyor

Yatılı Kepez Anadolu İmam Hatip Lisesi Eylül ayında eğitim ve öğretime açılıyor

Giriş Tarihi: 18.5.2013
Kültür Mahallesi'nde Milli Eğitim Bakanlığı'na tahsis ettiği 8,5 dönümlük arazide yapımına başlanılan Anadolu İHL, eğitim ve öğretime kapılarını açmak için gün sayıyor. 9 ay önce inşaat süreci başlayan Kepez İHL'nin, pansiyon binasının karkas inşaatı da hızla yükseliyor. İmam-hatip okulunun manevi kurucusu olan Mahmut Celalettin Ökten'in isminin verileceği okulun, önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde hizmete açılması planlanıyor.

İSTİŞARE TOPLANTISI
Kepez Anadolu İHL Yapma, Yaşatma ve Geliştirme Derneği de yapımını üstlendiği okulun inşaat sürecini değerlendirmek amacıyla kahvaltılı toplantı düzenledi. Okul binasındaki kahvaltıya, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, İl Müftüsü Ahmet Çelik ve dernek üyeleri katıldı. Dernek Başkanı Mustafa Ece, okulun yapımıyla ilgili katılımcıları bilgilendirdi.

İSMİ YAŞATILIYOR
Başkan Tütüncü, Antalya'nın eğitimine, kültürüne, mimarisine renk katacak olan Kepez İHL'nin yapımında sona gelindiğini söyledi. İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay da okulu, Eylül ayında açmayı planladıklarını belirterek, "Türkiye'de hafız öğrencilere eğitim veren üçüncü İHL de Kepez'de hizmete girmiş olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez İHL gün sayıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN